| BeeStBooYy a întrebat:

Am o intrebare la care chiar nu stiu sa raspund si as vrea si eu sfaturi de la voi deci sa va zic care este problema : mie imi place de o colega din clasa si ma inteleg foarte bine cu ea dar faza e ca uneori se comporta ciudat. Intr-o zi arata ca ma place, in alta zi e asa de abia ce vorbim si gen noi ne tachinam si certam si impacam rapid, sincer nu stiu ce sa mai cred. Voi ce sfaturi mi-ati da, adica ce semne ar trebui sa faca ca sa fie clar ca ma place?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai ''evident'' semn asteptat de tine ar putea fi o tachinare, moment in care sa-i spui in mod direct si fara ''timiditate'' ca o placi si doresti sa-ti spuna daca si ea are/simte aceleasi sentimente fata de tine. Nu ai nevoie de nimic altceva in afara de putin ''curaj'' sau putin mai mult tupeu. Succes!

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da te place. Ai zis că vă tachinaţi. Ăsta e un semn clar că te place. Încearcă să comunici cu ea şi să o inviţi în oraş. E atât de simplu. Scoate-o la un suc de vişine şi discută cu ea.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Îndrăgostiții mereu se cearta, se tachinează
Încearcă sa fii mai atent la ea, dacă zâmbește și te privește des, e clar ca te place
Scoate-o pe afara și vorbiți despre asta
Bafta!