| nonny50 a întrebat:

am o problema destul de mare! in primul rand eu sunt un baiat de 17ani, si vorbesc de ceva timp cu o tipa de 14ani, mai exact de 2luni, si faza e ca noi vorbim in fiecare zi, si pe mess, si prin mesaje, si nu vorbim decat "buna, cf", vbim o zi intreaga non-stop! in fine, adica la inceput mi se parea ceva ciudat sa vorbesc cu o fata de 14ani, dar acum e ceva normal! pana in momentul in care mi am dat seama ca O PLAC, si am incercat sa vad daca si ea ma place si da, chiar ma place! pana aici e bine, dar de cand ne am dat seama ca ne placem ne cam certam fara motiv! aaa, am uitat sa precizez ca nu ne am vazut niciodata pentru ca in momentul cand am invitat-o la suc mi a zis ca nu e pregatita pentru asa ceva, ca e prea mica sa iasa cu mine si ca s ar simti ciudat daca ar iesi! intrebarea mea e : eu ce sa fac acum? sad Si asta-seara ne-am certat iar si am zis amandoi ca nu o sa mai vorbim, dar nu i prima data cand facem asta si a doua zi ne impacam, dar ma gandesc. daca ea nu vrea sa iasa cu mine, ce sa fac, o sa vrea vreodata? va rooog ajutati-ma! Cateva sfaturi mi-ar fi de maaaare ajutor! Si tin sa precizez ca nu vreau sa renuntz asa usor, adica voi nu va puteti da seama dar e destul de matura! Aaa, si nu am fost foarte insisitent. dar nu stiu, ea mi a zis ca sunt insistent si de atunci chiar nu am mai incercat sa deschid un subiect pe tema asta si nici nu cred ca o s-o fac pentru ca o sa mi zica la fel! sad

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

E ideea ei ca o intalnire v-ar apropria prea tare, oarecum o teama din cauza diferentei de varsta.Se gandeste ca tu la 17 ani ai anumite asteptari de la o fata in timp si nu stie sigur daca ar face fata.De-aia si ``s-ar simti ciudat``

Daca ai s-o pisezi la cap cu ``hai sa iesim hai sa iesim``mai mult o sperii. Daca tot ti se pare matura si vrei o relatie cu ea iti trebuie rabdare, muulta rabdare, si sa stii sa vorbesti cu ea dupa gandirea ei

| ionika17 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de ea, ca fetele de 14 ani nici ele nu stiu ce vreau.Cauta una mai matura ca asta este doar o copilaoh go on, am avut de face cu copile de astea. N-are rost, sa stai cu ea.Succes:d

| WhiteRose a răspuns:

Eu zic ca aveti asa o relatia mai speciala si ca ar fi bine sa o continuati. Insista, fa-o sa fie pregatita, spune-i ca nu vrei sa iesiti decat ca prieteni eihee hee la 14 ani nu-i asa micahappy Succes!

| jasmine73 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ai rabdare cu ea, daca tot e reciproca simpatia, atractia, merita sa incerci altceva:o floare, o atentie, o bomboana, vezi in ce cerc de prieteni se invarte, poate are ea motivele ei sa nu iasa, poate ii este teama de parinti sau altceva, ia incearca sa discuti cu ea exact asa cum ne-ai spus noua si te vei lamuri, dar chestia cu atentiile tine mereu, succes

| Mariaa a răspuns:

O sa vin si eu cu o parere… si eu am tot 14 ani si de obicei, mi se intampla sa vorbesc cu baietii pe mess, iar mai apoi, cand sunt invitata in oras, sa nu ies. Nu e genul meu sa stau prin cofetarii, baruri, etc.
Mai bine, zic eu, invit. o undeva. Intr. un parc, sau o parcare ceva, unde se simte ea stapana pe situatie.
Roaga. te mai mult de ea, spune. i ca pana nu veti iesi macar odata, nu o sa o lasi in pace.
Asigura. te ca nu are prieten, iar daca tot nu vrea sa iasa, inseamna ca a avut si a ranit. o cumva. Spune. i ca nu esti genul acela de baiat, care sa profiti de ea.
Daca va iesi, vorbeste cu ea putin iar apoi… sarut. o!
Succes, sper sa ma tii la curent

| denydeny a răspuns:

Eu am tot 14 si prietenul meu are 19 poate e frica ca in realitate no so placi daca mai vrei sa mai vb idi dau id si nr meu id :bossmugli nr:0743690479

| iubitica_2607 a răspuns:

Daca chiar iti place nu renunta dar dar sti nu vreau sa zic ceva prostesc dar cine stie cine este cu adevarat la capatul celalat daca nu vrea sa iesiti sau daca nu ai mai vazut-o nicidata nu stiu ce sa zic poate ca de aia nu vrea sa va intalniti dar incearca sa vb mai mult cu ea si poate dupa cateva convorbiri mai serioase si care se rezervapentru subiectul cu cunoasterea mai bine va accepta sa esti si poate mai poti sa zici de cateva ori in converstii faptul ca daca chiar nu va vrea sa va intalniti nu vei putea sta asa mult ca sa astepti sa creasca ea si daca chiar vreti o relatie mai bine va accepta sa iesiti si va vedea ca totul se poate daca chiar vrei si poate va exista mai mult decat o simpatie si se va forma o adevarata relatie intre voi!

scuze daca am mai scapat cateva greseli de ortografie dar nu prea am chef acu sa stau sa scriu cu virgula si liniute de despertere si cher merita sa incerci sa o convingi sa esti poate se infiripa ceva mai puternic!

MULTA BAFTA!

| cdinu a răspuns:

Din partea mea... fa. ti rost de o viatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 18 ani si ma intilnesc cu o fata de 14 tongue m-am intilnit big grin nudemult m-am despartzit big grin frate renuntza big grin la fete de 14 ani nu trebu sa fugi sau sa ai incredere in ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai incearca dar nu o invita si tu direct la suc zi sa iasa si ia afara sa vb numai la tel mai vb si fata in fata?

| pissycutza8 a răspuns:

Depinde de fata. daca e matura sau nu...de cum gandeste! Sincer, eu cred ca e o copila si nu va merge o relatie, iar daca va merge va fi de maxim 2-3 luni! Daca, cauti o relatie serioasa, gaseste-ti pe altcineva!

| alexy_6670 a răspuns:

Eu am 13 ani iubesc un baiat de 15, eu cred ca nu vrea so vezi caci crede ca in realitate nu o so placi