| alexadeea a întrebat:

In vara ma mut, si imi place de un coleg din clasa. ne tachinam mereu,imi spune mereu ca ma uraste, si eu la fel, dar eu mint, cand am zis ca ma mut nu stia ce sa faca de bucurie, nu stiu ce sa fac, mi-e rusine sa zic ca il plac, dar vreau sa stiu daca el ma place. O colega, sincer, cu care nu ma inteleg prea bine, mi a spus ca a vorbit cu el si a zis ca nu. Dar eu tot nu stiu ce sa cred, voi ce credeti? ma place, nu?

4 răspunsuri:
| Iris1997 a răspuns:

Depinde fa si tu asa : zi ca din vara o sa te muti si intreaba-l "crezi ca ar fi putu fi ceva intre noi?" probabil iti va spune.
Daca la anul dati face 2 face zici ca mama sau tatal tau a ratat jobul si nu v-ati mai mutat.

| ILoveHandball a răspuns:

Poate te place, adica si eu eram la fel cu fostul meu coleg si pana la urma el mi-a dat un biletel in care scria in franceza daca vreau sa fiu cu el si dupa ce am citit biletelul si m-am dus la el si l-am intrebat a plecat si nu mi-a dat niciun raspuns si dupa m-am mutat si eu din clasa dar de fiecare data cand ne vedem stam si ne uitam lung unul la altul....ideea e ca poate ii place de tine dar este timid sau ii este frica sa nu-l respingi deoarece nici el nu stie ce simti, eu spun ca mai bine mergi si vorbesti cu el fata in fata pana la urma incercarea moarte n-are, sper ca ti-am fost de ajutor :*

| alexadeea explică (pentru ILoveHandball):

Dar mi-e rusine sa vorbesc cu el X_x

| ILoveHandball a răspuns (pentru alexadeea):

Offf...(pai cu rusinea nu faci nimic in viata)inn fine, pune pe altcineva sa vorbeasca cu el, de preferat e cea mai buna prietena a ta sau cel mai bun prieten al lui...dar nu e neaparat poti gasi o persoana cu care se intelege si el bine dar si tu si o rogi frumos sa te ajute laughing