| PopperAdy7 a întrebat:

happy
Am o intrebare!
Nu demult am vazut pe net ca sarutul frantuzesc poate contine anumite boli.
E prima oara cand vreau sa sarut frantuzesc insa mi-e frica ca eu si partenera o sa facem ceva boala...etc (Boli ale sarutului).

Cum pot preveni aceste boli?
Sau, cum pot sa ma pazesc de ele?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

Serios? Cate cupluri ai vazut tu ca-si fac griji cand se saruta frantuzesc?winking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbești de boala sărutului. Ai grijă cu cine te săruți, nu te arunca de gâtul lui de la prima întâlnire. Vezi ce dă din el, dacă este curat, etc. și apoi mai vezi.
Spor la lecturat: http://www.sfatulmedicului.ro/Gripa/mononucleoza-sau-boala-sarutului_642
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Boli poti lua si de la un sarut simplu asa ca nu mai crede tot ce citesti pe net

| December a răspuns:

Daca e sa iei vreo boala o iei si de la un sarut normal, simplu. Nu te lua dupa tot ce scrie pe net. Nu prea am vazut cupluri pana acum care sa-si faca griji in privinta astahappy. Sigur ca trebuie sa ai un pic de grija cu cine te saruti, dar in principiu nu-ti face griji.

| MegamortX a răspuns:

Sărutul franţuzesc conţine boli? Cum să le conţină? Eventual, le poate transmite dar să conţină...n-am auzit de aşa ceva. Dacă vrei să nu iei vreo boala pune-ţi un prezervativ pe limbăwinking

| Spiin a răspuns:

Nu nu exista boli ale sarutului laughing
Dar in orice caz evita s-o saruti decat in cazul in care tu sau ea sunteti bolnavi sau daca aveti vreunu-l din voi rani deschise in zona gurii

| 123567890 a răspuns:

Am ajuns sa luam boli si printr-un simplu sarut laughing eu una zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.