| MuRales a întrebat:

Am o intrebare pentru voi... ce inseamna " A fi bolnav de dragoste"?

5 răspunsuri:
| byoana a răspuns:

A fi bolnav de dragoste? hmmm dupa parerea mea e acel sentiment puternic pe care il simti o singura data in viata.Doar o singura data in viata simti ca pulesti, doar o data in viata iubesti cu adevarat, iubesti neconditionat. Daca ai iubt odata cu adevarat a doaua oara nu va mai fi la fel, parca tot prima data a fost mai frumos. A fi bolnav de dragoste e frumos cand ascest lucru e reciproc.
Bafta multa!

| BlueLine a răspuns:

A fi indragostit tongue

| A_7901 a răspuns:

Insemna a fi atat de indragostit atat de tare incat nu mai ai nu mai puterea sa gandesti clar, esti subiectiv in toate si tot ce faci sa fie legat de persoana iubita.

| denisab2 a răspuns:

Dupa parerea mea inseamna sa fi indragostit...ca si cum dragostea ar fi o boala, pentru ca, cam asa elaughing

| Onutza55 a răspuns:

Adica esti asa asa asa asa asa asaaaaaaa de in indragostit incat nu potisa rezisti nici macar un minut dupa el si ai face ori ce ca sa il ai