| Mihai1luxmain a întrebat:

Daca cineva are rh pozitiv înseamnă ca e bolnav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii se nasc cu RH pozitiv sau negativ, la grupa sanguina, ceea ce este perfect normal, pentru un om sanatos si normal.

| Lioana a răspuns:

Nu. E perfect normal. RH-ul negativ e mai rar și poate crea unele probleme in anumite situații dar nici acela nu poate fi numit boala.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Lioana):

84% (șanse de găsire) = foarte greu de găsit.

| Lioana a răspuns (pentru FaraNume1245):

De unde ai scos procentul asta?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ca nu are legatura una cu alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici-o treaba. Uite aici un link util:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Grup%C4%83_sanguin%C4%83
Exista doua sisteme de grupe de sange: Sistemul AB0 si sistemul RH. RH pozitiv inseamna ca sangele aluia prezinta antigen D.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
85% din populatia globului este bolnava.
De aia se spune ca traim intr-o lume nebuna.