| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU. Am o intrebare putin cam ciudata in special catre fete. Daca a-ti fi indragostite de un baiat care are Facebook, ia-ti urmari activitatea sa? cui si la ce da likeuri, la ce poze comenteaza. Desigur intrebarea e legata de mine dar pur si simplu raspundeti-mi va rog, nu vreau sa va iau din timp cu o istorioara plictisitoare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da!
Poate sunt nebuna si n-am incredere in el dar...stie ca-l iubesc, nu stie ce fac deci da..eu ii urmaresc orice activitate.Nu stiu de ce o fac, nu-mi pasa..nu stie ce fac deci nu are cum sa-l deranjeze ca ma uit eu la cine da el like, comentarii si astea;-)

12 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Daca as fi indragostita as avea incredere in el. Daca as fi obsedata ohoho, era la prieteni apropiati de mult oh go on
eu grupul asta pentru a urmari orice miscare o folosesc pentru a fi prima care comenteaza si da likeuri unor anumite persoane, inc azul meu, prietena mea cea mai buna se afla in aceasta categorie, cand posteaza ceva eu sunt prima la like/comm, cui da like ea sau comenteaza e strict problema ei, iar daca aar fi vorba de iubit, pai, are voie sa dea si el like la alte fete ( aci laa sta cred ca te referi) sau sa le lase commentarii, e o lume libera totusi, nu trebuie tinut in lesa

| Azµre a răspuns:

Nu, nu e bine ceea ce faci... practic îi arăți că n-ai încredere în el și te va considera paranoică! Renunță la obiceiul de a urmări orice pas pe care îl face partenerul tau, tot odată renunță la citit mesajele sau uitat în telefon. Ceea ce zic se aplică daca respectivul este prietenul tău, dacă nu este prietenul tău iarăși nu-l dispera, îți place de el dă-ți întâlnire, bagă-l în seama nu îl urmări ca și cum ai fi o criminală laughing.

| Annim a răspuns (pentru Azµre):

. motivul pentru care intreb doar eu il stiu si sunt baiat. e doar o intrebare happy

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Povesteste ne plzz.cel putin EU vreau sa iti citesc povestea de dragostehappy

| schmoll a răspuns:

Nu este normal,intre timp poate devenii obsesie,sa stai pe facebook si sa-l monitorizezi nu e o solutie plauzibila,sa dai like la o fata,nu inseamna nimic,o faci din mouse, nu din suflet, dar sa te iubeasca o face din suflet, iubirea inseamna increderea reciproca, sinceritate si loialitate

| crina_1119 a răspuns:

Da... nu vad pe cine ar deranja asta cat timp el nu stie happy.

| Sarah64 a răspuns:

Paii...una sincer parearea mea ar fi ca nu ar trebui sa... il urmaresti pe acel baiat daca este baiatul iubit... daca acel baiat e in inima ta este si normal care are unele calitati nu doar degeaba la`i ales...in cel ce iubesti trebuie si sa ai incredere ca doar tu l-ai ales...
Sper ca te-am ajutat cu ceva
Bafta!

| Annim a răspuns (pentru Sarah64):

Eu sunt baiat insa la fel fac acest lucru laughing big grin si nu sunt in-tro relatie. Am nevoie de parerea ta personala cum faci tu, dar ce fac eu nu conteaza.

| feelb a răspuns:

Buna,e foarte bine cum ai pus problema si cum ai subliniat "daca a-ti fi indragostite".A dezbate un astfel de subiect poate reprezenta o "lucrare pshihologica",deoarece sunt cazuri si cazuri,oameni printre oameni etc.
Prin urmare,pentru multi dintre noi a fi indragostit reprezinta scuza geloziei. Factor care strica o relatie sau ii da "sare si piper" uneia unde monotonia e la ea acasa.
Deci,revin la cele spuse de tine,eu personal am controlat dar,am fost si controlata la randul meu. Ceea ce nu merita, pentru ca poate strica o relatie, iar parolele conturilor trebuie sa le stii doar tu si atat, ai dreptul la intimitate, spatiu etc.

| ASTCRW a răspuns:

Daca acel baiat chiar imi placee love struck.I`as urmarii toot ceea ce face big grin.