| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete (dar pot raspunde si baieti): De ce nu va plac baietii cu muschi? Adica...pun pe facebook poze cu mine in care imi place sa-mi expun corpul lucrat in sala si iau like-uri numai de la baieti.De ce?! Asta nu inteleg, nu spun ca e vorba doar despre corp dar nu inteleg de ce iau 10-15 likeuri si alea is numai de la baieti.Nu conteaza likeurile stiu dar imi transmite descurajare...nu le intereseaza sau? Alt prieten isi pune poze imbracat la costum bla bla si ia cate 100-300 de likeuri din care cel putin 100 sunt doar fete.Nu inteleg care e problema? Clasa mea sociala este cam 0 si ma intristeaza

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nesiguranta si teama. Nu simt ca se pot ridica la echivalentul muschilor tai in ce priveste fizicul si ca daca vor avea parte de asa ceva vor plati cu varf si indesat. Si in general ipocrizie, lipsa de autenticitate. Ne ferim sa aratam ca ne place un anumit lucru ca nu cumva sa fim clasificati in functie de simpatia respectiva.
Fetelor de obicei nu dau like-uri la asa ceva decat daca e o relatie de amicitie intre voi. Altfel iti fac tie treaba prea usoara. Si sunt dispuse sa moara de pofta decat sa iti dea de stire. Desi nu chiar toate. Deci vezi care nu ti-a dat like, s-ar putea sa viseze noaptea la muschii tai.
Suntem o societate care vede sexul ca perversitate tocmai pentru ca il ascunde. Pentru ca e tabu. Pentru ca desi instinctiv ii vad rolul in evolutia personala, de dragul conformismului nu indraznesc sa spuna altceva ca sa nu piarda respectul celorlalti. Majoritatea vrea sa faca in asa fel incat sa para ca nu face niciodata, dar sa se laude, mandreasca de beneficiile primite. It makes no fuc king sense!

| anonim_4396 explică (pentru Bacemi):

Ma bucur ca e cineva pe aici pe care il duce capul laughing

| Bacemi a răspuns (pentru anonim_4396):

Multam happy

| Drolja a răspuns:

Dacă vrei, te plac eu. Tu numai spune unde.

| RAY a răspuns:

Conteaza si fata man daca ai o asimetrica sau nu,inaltimea, dar sportul il faci pentru tine nu pentru fete ceea ce fb pentru sanatate parerea mea, in ziua de azi trebuie sa ai si banii si carcater de badboy, baniii dumnezeul zilelor noastre al nostru pe viata cu el suntem ceva fara el nimic amin, punete pe facut banii

| peperonies a răspuns:

Pentru ca doar pe baieti ii intereseaza aspectul fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca fetelor le plac sufletul mai baiete, ce naiba stii tu laughing. Adevarul e ca lumea s-a invatat ca fetele care le plac baietii cu muschi sunt panarame, piti etc, dar nu vad ca baietii cu burta sa o duca prea bine tocmai de aia lor le place dar nu dea like ca sa nu "para piti" dar de fapt ce te-ar mai """".

Edit. Pe de o parte are dreptate si cine a scris mai sus. La sala m-am saturat de baieti care stau toata ziua sa isi faca poze in loc sa faca exercitii. Desigur, fiecare face ce vrea nu e ca m-am dus vreodata la unu sa ii zic ceva, doar sa fiu tampit, dar e patetic sa vii la sala doar sa barfesti sau sa iti faci poze, fie fete sau baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii ar considera ca denota disperare sa-ti afisezi patratelele pe fb.
La prima vedere te gandesti ce zice fata, "Ui la asta ce se lauda cu muschii lui, probabil ca in afara de muschi nu mai are alta calitate".
Nu vreau sa insinuez nimic dar mi se pare aiurea sa te pozezi fara vreo bluza / tricou, ca doar nu mergi asa si pe strada, mi se pare aiurea sa te pui pe facebook altfel decat esti in viata de zi cu zi, ii tot vad pe altii de isi fac tone de photoshop-uri sau mai stiu eu ce.
Mai bine te pozezi cu un costum sau o camasa ceva, asta prinde mult mai bine, arata mai prezentabil.
Nu zic sa nu-ti pui poze cu muschi, numai sa nu o faci des ca arati disperat si sa nu-ti pui asa ceva la poza de profil ca nu prinde bine la public.
Oameni judeca si in ochi multora acest gest arata superficialitate, ei sigur cred ca esti disperat dupa like-uri daca faci treaba asta.
Fetele in general sunt mai timide cand vine vorba de baieti si nu vor sa ne dea vreo satisfactie, stii cum sunt cu se joaca ele cu noi, ne place sa ne puna pe jar, plus ca sunt sensibile iar daca iti dau like o sa se gandeasca ca oameni vor crede ca le excita corpul tau, nu vor sa para pitipoance preocupate doar de aspectul fizic, e simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pari prostut si disperat, d-aia nu primesti like-uri. Si sarac. Saracii sunt neplacuti de felul lor...

| Porcusorul a răspuns:

Dezvoltandu-ti muschii nu mai ai timp sa-ti dezvolti inteligenta. Denota superficialitate, iar femelele nu sunt atrase de asa ceva. In plus, isi doresc barbati mai puternici decat ele pentru a se simti protejate. Dar daca pari MULT mai puternic decat ele, atunci se simt amenintate si intimidate.

| anonim_4396 explică (pentru Porcusorul):

"Dezvoltandu-ti muschii nu mai ai timp sa-ti dezvolti inteligenta. " rolling on the floor. O ora pe zi sau la 2 zile e asa de mult timp? sau ai incercat sa pari mai inteligent fara sa stii macar ce vorbesti?

| NoRegretsxx a răspuns:

Putine sunt femeile carora nu le plac barbatii bine lucrati, deci asta cu..nu sunt femeile atrase de asa ceva sa ti-o scoti din cap. Ceea ce nu apeciaza femeile sunt cocalarii care se `dau mari` pe fb sau oricare alt site de socializare, nu e `cool`. Nu participi la competitii, nu esti antrenor de fitness, sa faci in general ceva mai mult decat sa `te lucrezi` si sa te pozezi ca poate poate dai la buci in seara asta thanks to the pic you just posted ( asta asa ca exemplu) etc si te duci la sala sa arati bine pentru ca tu vrei sa arati bine... tine-o pentru tine frate, nu iti fa poze si le posta pe fb. Asta ca sfat...acum tu faci ce vrei.

| SpeșălGirl a răspuns:

Fetelor le plac muschii, doar ca nu le plac baietii care se dau mari cu asta! Eu cand vad o poza de genul trec peste ca si cum n-as fi vazut-o, pentru ca nu imi plac cei care sunt disperati sa arate ca au mers si ei 3 luni la sala.Nu zic ca esti tu disperat, dar am incercat sa iti fac o idee despre ce gandesc fetele.

| OohAnamaria a răspuns:

Fetele nu sunt interesate de corp, ci de sufletul unui baiat...

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru OohAnamaria):

Suflet...ma lasi? daca esti baiat bun nu le place happy

| Bibble a răspuns:

Nu intelegi laughing Fetelor le plac baietii cu muschi, dar cred ca orice fata prefera ca ea sa fie printre singurele persoane care vad muschii iubitului sau. Cei care posteaza poze cu muschii lor ori se lauda, ori par ca se lauda.

| RalucaGabriela12 a răspuns:

Ca si fata, iubitul meu e culturist, si. de fiecare data cand posteaza poze la bustul gol, am o nesiguranta, ca nu o face pentru mine (faptul ca arata bine, sau pentru el) ci. ca o face pentru "facebook" ..pentru a se lauda lumii virtuale, in special fetelor. Stiu ca am o conceptie proasta dar crede-ma, majoritatea fetelor o au. Fetele iubesc muschii, e sexi si irezistibil sa vezi un tip cu muschi in fata ta, dar cand te gandesti " de ce ar sta unul ca el, cu una ca mine? ". fetele nu au incredere in ele ca pot tine asa ceva langa ele sau ca pot tine pasul cu concurenta. Deci, nu muschii sunt problema, ci nesiguranta.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru RalucaGabriela12):

Eu nu prea am incredere in mine... happy

| RalucaGabriela12 a răspuns (pentru ArthosClaudiu):

Ma refeream la fete, ca nu au incredere in ele sa tina langa ele barbati cu mult sex-apeal. Dar de obicei stiu ca sala te face puternic si pe interior si iti ofera incredere in tine. Fii mai sigur pe tine, pe viitor.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru RalucaGabriela12):

Cum? cum sa am mai multa incredere in mine? acolo is 0

| anonim_4396 explică (pentru RalucaGabriela12):

Wow, rar vezi o fata care sa spuna intr-adevar ce simte. Bravo tie macar ca stii ce si cum si nu te minti cu alte chestii

| anonim_4396 explică (pentru ArthosClaudiu):

Aline incearca sa mergi la sala. Te va ajuta cu acea "incredere in sine", crede-ma.

| ArthosClaudiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Merg de ceva timp si tot nu am, crede-ma happy

| StefaniaIoana18 a răspuns:

Pentru ca fetelor în general nu le plac băieții cu mușchi păr ca se dau mari ei etc. Da-ti și tu poze îmbrăcat dai impresia de vagabonteala și poți să atragi doar fetele c***. Încearcă să nu mai pari ca te dai mare ca ai mușchi