| XkkOOjs a întrebat:

Am o intrebare putin "ciudata" si sper ca cineva serios sa ma ajute. Mi-am facut curajul de a-i cere prietenia unei fete si a acceptat. Dar problema este ca nu am mai sarutat niciodata o fata. Ce trebuie sa fac sa nu esuez? Funda raspunsui folositor si va rog nu va bateti joc cu raspunsuri penibile.

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna
dragul meu sa stii ca int.o relatie cele mai importante sunt sentimentele, iar gesturile sunt doar una din formele prin care poti arata ce simti.asa ca atata timp cat va leaga ceva sentimente atunci nu trebuie sa iti faci nici o problema.te inteleg ca vrei sa stii cum e cu primul sarut(am trecut si eu prin asta)dar "secretul" este sa nu fortezi momentul.asteapta sa vina de la sine, sa va afleti asa unul in fata cluilalt si sa va cititi din priviri ca vreti asta.
mereu atunci cand faci ceva pentru prima data nu doar ca vrei sa vezi cum e ci iti doresti sa fie si ceva special, ceva da care sa iti amintesti toata viata. inca ceva esential ar fi sa o faceti undeva unde sa fiti doar voi 2 si chiar sa va doriti asta.
cat despre gesturi pentru ca probabil asta te intereseaza mai mult despre tehnica srutului...ei bine sincera sa fiu recunosc ca si eu inainte sa fi avut primul sarut cautam tot felul de filmulete si tot felul de articole astfel incat sa nu esuez dar sa stii ca asta nu m.a ajutat prea mult.can l.am sarutat uitasem tot ce citisem si vazusem m.am lasat purtata de val era ca si cum stiam ce trebuie sa fac deci ai incredere ca o sa fie bine si in cazul tau atata timp cat ti la fata respectiva
iti doresc din suflet multa multa bafta si sa aveti parte atat de un prim sarut reusit cat si de o relatie de durata si sa va iubiti mult mult mult
pupici si sper ca te.am ajutat.

6 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Cand vine momentul, va apropiati incet, lasa totul sa decurga de la sine, nu trebuie sa te gandesti daac faci bine sau nu, daca rade de mine sau alte chestii, fi relaxat, spoate si ea este incepatoare, toti am fost, nu te mai gandi ca daca esuezi sau alte prostii, totul va fi bine.lasa-te purtat de val...bafta

| Anca95 a răspuns:

Sarutul nu se invata. Faci ce simti!

| oanaoana23 a răspuns:

Fi cat mai natural si asteapta k totul va veni de la sine. multa bafta, sa ne zici daca au fost folositoare sfaturile noastre.

| xJolie a răspuns:

Totul vine la sine. Iti lipesti buzele de buzele ei,o iei de gat usor,fii cat mai tandru! Fii natural, fii tu! Primul sarut nu este greu, poate fi scurt sau lung, depinde de ambii parteneri happy.

| alyn21 a răspuns:

Daca ea a mai sarutat nu ti face griji.lasa te purtat de val, vine de la sine sarutu

| alynutza88 a răspuns:

I-ao mai incet cu fata ca poate se emotioneaza.