| AlexandraAntonescu a întrebat:

Salut TPU. Am o mare nedumerire si as vrea sa apelez la voi, sunt convinsa ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi. Am o relatie la distanta(190km),eu am 27 de ani, el 28, de 3 luni, in care ne-am vazut de doua ori in realitate iar in rest pastram legatura la telefon. El lucreaza la o scoala unde se mai petrec diferite lucruri, gen copii rai, etc si imi mai povesteste din cele petrecute pe la scoala dar problema e ca aceleasi povesti le repeta de mai multe ori, de exemplu astazi spune o patanie de la scoala, dupa doua zile imi repeta din nou aceeasi poveste. Este o problema medicala oare la el sau vorbeste cu mai multe fete si de asta uita ca mi-a mai spus aceeasi poveste inca odata? Va rog frumos sa ma ajutati cu niste pareri sau daca ati mai patit si voi acelasi lucru intr-o relatie.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Asta nu-i relatie, sa va vedeti de 2 ori in 3 luni. Gaseste-ti pe cineva cu care sa te poti privi in ochi zi de zi, pe care sa-l poti atinge in fiecare zi. Asa se construieste ceva, nu la telefon. Aia e doar gargara si...frustrare acumulata. Nu stiu daca are o problema la bibilica si uita repede sau vorbeste cu mai multe, tind sa cred ca a doua varianta e cea corecta. E foarte probabil sa vorbeasca si cu alte femei.

| AnemonaP a răspuns:

Clar are probleme de sănătate și nu a fost sincer cu tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Se întîmplă sa uite ca ti a spus si ieri acelasi lucru si sa ti l repete, de vina este stresul care il are la scoala si mintea îi ramane blocata pe anumite intimplari din timpul orelor, trebuie sa mearga la un neurolog sa faca o consultatie, iar daca problema este mai grava poate merge la un psihiatru, dar acest lucru va decide neurologul daca va trebuii sa se ajunga pe tratament psihiatric situatie in care nu va mai putea preda la clasă deoarece profesorii trebuie sa invete pe elevi lucruri noi nu sa le repete intruna aceleasi idei pe care le-a spus ieri alaltaieri saptamana trecuta, ar mai putea fi o cauza genetica pierderea memoriei si asta ar trebui sa o discute el cu neurologul si eventual cu un psiholog.

| Emilian65 a răspuns:

Daca povestile spuse de el te deranjeaza si te duc cu gandul ca te-ar insela cu o alta fata, gresesti.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cum a zis și Cristi, poate fi de vină stresul, care-l face să uite că ți-a mai zis X lucru. Eu zic să aștepți, să vezi dacă persistă problema.