| AnonBdu99 a întrebat:

Am o mare problema in care va rog sa ma ajutati..cunosc o fata (nu-i dau nume ) si nu-mi mai pot lua gandul de la ea...nu mai pot face nimic cu celelalte fete (nu ma refer la sex) si nu stiu cum sa-i spun ca o iubesc..am avut un fel de party la tara si acolo am invitato la dans.mi-a zambit si toata noaptea s-a uitat la mine..am vrut sa-i iau un suc dar a refuzat..nici nu stiu ce sa fac..cum sa-i spun...am doar 14 ani(la fel ca ea) si tatal meu mi-a spus ca prima dragoste nu se uita NICIODATA!

Răspuns Câştigător
| AnonimLove14 a răspuns:

Buna,cred ca inteleg ce simti.Sa incepem cu inceputul:tatal tau are dreptate, prima dragoste nu se uita niciodata. Apoi ai spus ca s-a uitat toata seara la tine, te place.Crede-ma nici eu nu imi pot lua ochii de la baiatul pe care il plac.Ai mai zis ca a refuzat cand ai vrut sa-i cumperi un suc, inseamna ca nu incearca sa profite de tine ceea ce e bine.Si ca sa stii multi baieti sa confrunta cu problema asta. Toti cred ca nu au destul curaj.Am mai spus asta si ti-o spun si tie:Curajul vine cand esti intr-o situatie disperata sau dintr-un impuls si nu inseamna sa nu iti fie frica de nimic ci sa poti recunoaste ca ai si tu temerile tale.Nu fi timid! Stiu ca e greu dar in fiecare se afla destul curaj incat sa facem ceva complet nebunesc.Tie iti trebuie dor un pic ca sa vorbesti cu ea.Stiu ca e greu dar fa-ti curaj sa incepi propozitia iar restul-i floare la ureche.Sincer sper ca te-am ajutat happy

| AnonBdu99 explică (pentru AnonimLove14):

Sincer nu stiu daca ma mai place sau nu.nu mai raspunde la telefon..nici pe facebook..cu toate ca e online..SINCER nu am disperat-o ca alti de care mi-a spus ca au disperat-o I-am spus big grinaca te disper spune-mi te rog ca nu are nici o problema i-am a spus ca nu o disper.

8 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Continua sa vorbesti cu ea si sa ii dai de inteles ca o placi. Nu trebuie sa grabesti lucrurile, sa ii spui ca o iubesti. Vezi si cum se comporta ea. Daca te refuza, ar cam trebui sa o lasi. Poate nu isi doreste o relatie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa o abordezi, eventual sa ii iei numarul de telefon sau adresa de facebook. Puteti sa vorbiti acolo si sa incercati sa va cunoasteti, iar apoi o poti invita la un suc si vezi cum evolueaza lucrurile.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu am uitat-o pe prima şi nici nu m-am chinuit. Niici nu mai ştiu cum îl cheamă, dar nu contează. Încearcă să te apropii de ea sau chiar s-o inviţi la întâlnire. Dar încearcă să nu-i dai de înţeles că "ai vrea să fiţi doar prieteni".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma dar ai 14 ani nu? Dupa parerea mea o relatie cat se poate de normala poti sa o incepi pe la 16-18 dar sa nu faci prostia sa faci sex si sa nu ai 18 ani ca nu e bine.Succes!

| AnonBdu99 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat dar ce pot sa spun. unii imi spun ca in aza de pubertate e normal sa ai acest sentiment fata de o fata... poate m-am dezvoltat mai repede...nu vreau sa ma dau marewinking

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai daca ti-a dat semnalul de imperechere..nu trebuie sa iti fie greu sa ii spui direct in fata: "te iubesc"

| AnonBdu99 explică (pentru Andreeaaaaaaaaaaa):

Mersiwinking eu am fost la tara si am venit azi (are doar bunici acolo traieste in oras) i-am trimis un mesaj cu sentimentele care le am fata de ea. sfat dat de varul meu de 18 ani..are telu inchis sia uitat incarcatorul..totusi multumesc ca primesc acest raspuns de la o fata!