| anonim_4396 a întrebat:

Sunt îndrăgostită de un băiat din clasa mea si nu stiu daca el ma place. Suntem prieteni, si câteodată imi zice ca sunt cea mai bună prietenă a lui, dar mai mult nu zice. Și intr-o zi cand s-a uitat la mine si-a ridicat sprâncenele timp de 1 secunda, si după a vrut sa-mi zică ceva, dar a venit o colega langa mine, el i-a spus sa plece putin ca are ceva de vb cu mine, iar ea nu a vrut să plece si de atunci nu mi-a mai zis nimic. Cand sunt supărată, ma observă si ma intreaba ce am pățit, si e alături de mine, se poartă mai grijuliu cu mine, adică pe celelalte fete le supăra si le negajeste, iar cu mine e cuminte. Mereu cand are vreo problema mai grava imi cere ajutorul, sa-i spun parerea mea. Și intr-o zi vorbeam despre ceva si a zis ceva despre o fata, ca ea făcuse ceva si nu voia să recunoască, iar el tot dădea vina pe ea, iar în acel moment mie mi-a facut cu ochiul și mi-a zâmbit. E posibil sa ma placa? Mereu cand vorbim se apropie foarte mult de mine, se uita in ochii mei si mai ales capul lui e foarte apropiat de al meu cand imi vorbește. Si l-am prins uitandu-se pe ascuns la mine mai mereu si câteodată parca ma examinează, si are o privire mai încruntată. De ce?

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, te place.

| Mandreiv a răspuns:

Poate sa te priveasca ca o foarte buna prietena sau poate ca o viitoare partenera. Poti foarte simplu sa il abordezi si sa il întrebi ce simte pentru tine sau daca nu sa ii bati un apropo ca tie iti place de el, ca iti place prezenta lui, ca iti este alaturi si ca vrei sa vezi unde va duce relatia asta.