| alexchryzstian a întrebat:

Am o mare problema si am nevoie de un raspuns urgent!

Deci.Este o fata la scoala, care nu-i in clasa cu mine(eu sunt 8A ea e 8B). Si mie imi place de ea, dar problema este ca si eu si ea suntem timizi. Eu stiu cum sa vorbesc cu o fata, km sa fac glume bune si sa o distrez, dar mai departe mi-e imposibil, sa-i spun in fata ca o plac si d'astea, si in plus, nici nu i-am aflat adresa de yahoo iar asta ma incurca cel mai tare. O sa incerc sa fac rost de adresa ei de yahoo, sa ma prezint(in real cad din picioare daca incerc, pariez, si chiar nu vreau sa fiu un fel de Wall-E.). Deci, daca ii aflu ID-ul si ii dau add, si incep sa vorbesc cu ea si sa ma prezint, va fi ok, mai bag o gluma, ceva, o fac sa se simta pe maini bune iar apoi? Nu vreau sa fiu prea direct, sa ma faca vreun pervers sau ceva de genul. Va rog TPU, sfaturi! Km sa ma apropii de ea? O colega din clasa ei(foarte buna prietena k mine) stie ca o plac pe aia, pentru ca i-am zis asta, si a spus ca daca vreau sa-i spuna aleia ca o plac, o sa-i spuna. Ok. Daca ii zic sa ii spuna, ce sa fac pe urma? Am nevoie mare de ajutor, imi place de ea, dar timiditatea, ca si curiozitatea, omoara. sad

P. S.: Daca aveti idei, si nu vreti sa le spuneti aici, adresa mea de yahoo este alexe999_C@yahoo.com. Imediat cum ma adaugati, o sa va dau accept si putem vorbi, dar in orice caz, va rog, veniti cu idei bune, deoarece am mare nevoie de ele.

2 răspunsuri:
| uNNe a răspuns:

Frate omoarati timiditatea si fa-o sa se simta bine, ca sa scapi de timiditate stai cu prietena ei pentru ca ea ca sta pe langa fata iubita de tine si davea pe urma o pui sa o intrebe ce parere are despre tine!

| adya7792 a răspuns:

Pai nu te vad prea timid in felu cum vb adica la prietena ei ii poti zice si ei de ce nu? te apropii si tu de ca ca amik si restul vine de la sine vorbesi ca si cu o amik. cheam-o pe ea si prietena ei la un suc si tu mai mergi cu cineva un prieten vb va distrati va cunoasteti mai bine si voi si o sa vaezi cat de repede se va apropia de tine! succes