| alx13alex a întrebat:

Sunt Alex, am 14 ani clasa a8a si vreau niste sfaturi.
Este o fata in clasa mea, pe care o plac, si i-am spus asta la inceputul clasei. Se uita la mine la scoala si cand ma uit si eu, zambeste, se mai baga cu mine in seama, imi trimite mesaje in ora(gen ce faci si d'astea, banale.)
Asa si astazi, dupa scoala, am venit acasa, am asteptat-o sa intre pe mess, deoarece avea nevoie sa o ajut cu o problema la PC(ma pricep bine cu PC-urile si asta m-a ajutat sa-i castig increderea, deoarece am folosit teamviewer si am lucrat curat, fara sa-i apara virus alert sau ceva) Asa, si dupa ce am terminat de facut treaba, mai am facut acolo ceva, sa ii mearga mai bine, i-am dezactivat ceva. Ma rog, in fine, asta nu conteaza, dar am vrut sa va zic, poate reiese ceva din asta.
Ce vreau sa-mi ziceti este: Ea a zis ca sa ma gandesc la un lucru, pe care ea sa mi-l dea in schimbul lucrului ca i-am reparat calculatorul. Vreau sa-mi dati niste idei, ce as putea sa-i cer, o iubesc foarte mult, dar nu stiu cum sa ma apropii mai mult de ea deoarece chiar vreau sa fiu cu ea sad Toti copii din clasa cred ca eu plac pe altcineva, ceea ce este destul de bine, sa nu se bage, cum au mai facut-o si inainte cu alte fete. Deci. Cam asta este cerinta mea TPU, ce sa fac ca sa ma apropii de ea. Id-ul meu este alexe999_C (@yahoo.com). Va astept sa ma adaugati in lista, sa vorbim. Dau Funda+Vot+Ce mai vreti voi celui care ma ajuta si pe mine.

P. S. Ea este prima fata cu care as fi, daca o sa vrea sa fie cu mine, deoarece celelalte s-au suparat din cauza k isi bateau joc idiotii din clasa mea de ele, iar eu nici nu stiam ce se intampla sad Dar am aflat pentru ca mi-a zis cineva si de atunci am lasat toata clasa sa creada ca plac pe altcineva. Cam asta e povestea, va rog TPU, ajutati-mawinking Va raman dator!

8 răspunsuri:
| ContesaSiContele a răspuns:

Sigur te place,nu vad o fata de ce ar trimite mesaje si ar zambi la un baiat daca nu ii place de el.
o data ce ti-a dat de gandit ce sa ii ceri in schimbul ajutorului oferit inseamna ca ''a lasat garda jos'', se asteapta la orice... poti sa ii ceri o intalnire, un sarut,...

| EuTeIubesc a răspuns:

Hm.thinking CE.ar fi sa.i ceri un sarut in schimb?happy. Daca o sa accepte inseamna k ii plk de tine, daca nu nustraight face...
Ma rog, asta e parerea meahappy. Daca vr faci asa daca nu, nuhappy

| mycrazyworld14 a răspuns:

Saluthappy

Mie una mi se pare ca te place,din cate ai povestit. Propune-i, ca in schimbul ajutorului pe care i l-ai acordat cu pc-ul, sa accepte sa preteaca o zi intreaga cu tine.Informeaza'te ce ii place de l o prietena dea ei sau chiar de l ea.Iesiti in oras, duo unde ii place, vb cu ea despre hobby'urile ei sau care le aveti in comun si din astea.Cu siguranta iti va iesi cevahappyLa sfarsit daca ai curaj si ea da senzatia ca se lasa si ar vrea sarut'owinking Succes:*

| dodo1530 a răspuns:

Pai,ce cred eu...de ce nu-i zici ca ii vei cere o favoare alta data? Iar pana atunci intrebo intr-o zi daca vrea sa mergeti undeva in oras? sau la un film, daca ai posibilitatea sau intrebo ce parere are despre tine... vezi si u, pune pct pe '' I''. SUCCES!

| AnonimHumanHelper a răspuns:

Cere'i o intalnire
mergeti si voi la un film [comedie daca vrei sa iasa razand din sala si sa zambeasca incontinuu si horror daca vrei sa o iei in brate -> eu zic ca aman2 au avantajele lor]

| stefy a răspuns:

Daca esti indragostit tare de ea :
_ in primul rand incearca sa vorbesti cu ea mai mult si sa nu o ignori.
_iar daca ai vrea sa fii cu ea si sunteti de comun acord atunci nu te lua dupa colegii tai fa ce-ti cere inimioara

| Miha99 a răspuns:

Pai eu zic sa ii spui, sa acepte sa vina cu tine undv.sa zicem la un suc, pentru a putea discuta linistiti...si atunci intrii in actiune daca o cunosti destul de bine si sti ce ii plc sa faca.ce iubeste, atunci sigur ai multe lucruri de discutat cu ea.Iar ea isi va da seama ca aveti multe lucruri in comun.Mai departe e treaba ta.Mult succeswinking

| spike49 a răspuns:

Ar trebui sa imi dai accept pentru ca as crede ca am raspunsul tau ar trebui sa i ceri o intalnire sau sa iasa cu tine la un suc
akol ar fi bine sa intri in discuti cu ea si sa o intrebi ce i place alt sfaturi iti dau pe idd