| Alex1419 a întrebat:

happy
Astazi vreau sa va spun ca alaltaieri am inceput sa vorbesc pe mess cu fata pe care o plac desi noi nu prea am vorbit in real fiind din clase diferite, dar ea stia de la un coleg ca o plaac si mi-a zis: Intreaba persoana pe care o placi daca vrea sa fie cu tine ca sigur va zice da, si am intrebat-o si a zis ceva...
Dar este o problema, eu sunt cam timid si ea e la fel de timida si maine practic va fi ziua in care voi vorbi pentru prima oara vu ea in real, pana acum am vb cu ea doar online si mie cam frica cum vor decurge lucrurile. nu stiu de ce, dar timididtatea se transforma intr-o frico-spaimo-bucurie deoarece este prima fata cu care sunt, dar e la fel si pentru ea...
As vrea sa-mi ziceti cum sa scap de tremuratul asta din cauza emotiilor si cum o pot,, cuceri" sa avem o relatie lunga mai ales ca mergem amandoi la acelasi liceu...
P. S Amandoi suntem clasa a8a, iar daca vreti mai multe detalii adaugatima pe yahoo: alexe999_c@yahoo.com

2 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Să ştii că n-o să te muşte. Fii şi tu natural, pregăteşte-ţi subiecte de discuţii din timp, bancuri, nu văd de ce ar trebui să ai trac, mai ales, dacă ea s-ar putea să fie mult mai timidă decât tine, o să faci primul pas.

| Anonima1998 a răspuns:

Heyy happy Si mie mi-s-a intamplat la fel oh go on Dar stii. poti invinge intimidarea. facandu-ti curaj! nu te gandi ca o sa gresesti! uitate in ochii ei happy. Radeti si voi impreuna happy spune-i glume. si invit-o in oras happy Chiar daca amandoi sunte-ti timizi nu conteaza! Pentru ca asa e pentru. prima oara happy si atunci cand iti vine sa tremuri. gandeste-te la ceva ce-ti place happy. Incearca sa nu mai fi timid happy Fi si tu tupeist big grin