| costeapostica a întrebat:

am o mare probleme, am intretinut relatii sexuale cu prietena mea neprotejat, si as dori sa stiu care sunt simtomele unei sarcini si daca e insarcinat avortul e unica sacapare?
dau funda. mersi mult

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Când s-a întâmplat asta?
Dacă s-a întâmplat în mai puțin de 72 de ore, încă mai ai o șansă de „salvare".
Poți merge la medicul ginecolog împreună cu prietena, și la îndrumarea acestuia mergeți și cumpărați pastila de a II-a zi.
Simptomele unei sarcini apar după 21 de zile de la contactul sexual neprotejat, iar acestea sunt :
absența menstruației, greață, micțiuni frecvente, sensibilitate la mirosuri, oboseală, dureri de cap, pofte alimentare, sensibilitatea crescută a sânilor, balonare, constipație, etc.
Baftă!

| Pitzipoanca a răspuns:

Nup. Mai este varianta cu pensia alimentara. happy

| costeapostica explică (pentru Pitzipoanca):

Si cam ce ar presupune aceasta pensie alimentara?

| AnonimuszWss a răspuns (pentru costeapostica):

Bani de mancare pentru copil rolling on the floor)

| Pitzipoanca a răspuns (pentru costeapostica):

Adica face copilul si, dupa stabilirea paternitatii, va trebui sa dai lunar o suma egala cu aprox 25% din veniturile sau salariul tau. Era o gluma.

| crissa20 a răspuns:

Greturi, varsaturi, dureri de cap, absenta ciclului menstrual..etc si da, daca este insarcinata avortul este singura scapare! dar mai poate sa ia pilula de a doua zi in cazul in care a trecut putin timp de la contact! BAFTAwinking

| Skeez a răspuns:

Pai intai tu ti-ai dat,, drumul,, in ea?
ca sa stim si noi daca mai are rost sa raspundem.
Daca raspunsul e,, nu,, atunci nu are cum sa ramana, dar daca ai facut-o atunci ar trebui sa apelezi la pastila de a 2-a zi ( pentru ea bineinteles)

Succeswinking

| Măduuțaa a răspuns:

Buna.Simptome,sa vedem : greturi si dureri de cap, pofte alimentare ( adica ii vine sa manance foarte mult! ), intarzierea sau absenta menstruatiei, dureri de spate si ale coloanei vertebrale, constipatie, balonare si probleme digestive.Doamne Fereste, cum sa te gandesti la avort? Mor foarte multe femei datorita chestiei asteia, ca in alt fel nu o pot numi! De ce vreti sa va razbunati pe bietul copil? Ce v-a facut el? De ce sa plateasca pentru prostiile parintilor? Eu nu recomand avortul pentru ca pe langa faptul ca este o crima, urmarile nu sunt placute deloc! Fata poate ramane cu sechele ( adica v-a avea probleme mintale datorita avortului pentru ca si-a omorat avortul )si sa se imbolnaveasca.Il dati spre adoptie, sau il cresteti cu ajutorul parintilor, asta va sfatuiesc sa faceti! Si sotia mea a ramas insarcinata destul de tanara dar na ca nu am facut niciun avort si toti suntem perfect fericiti! Gandeste inainte de a actiona!

| rusel a răspuns:

Scuze! dar nu inteleg faci sex cu iubita ta dar neprotejat si acum dai pe aicea si pui intrebarea cum e cu sarcin si avortulhee hee te feresti ca iubita ta sa nu ramana insarcinata dar sex cu ea stie sa faci, nu o lua ca si cum as fii judecatoare ta, dar asa cum stie sa faci sex, asa ar trebui sa tii viu in minte ca dupa sex vor veni multe lucruri care poate nu iti va placea!