| Marioro299999999999 a întrebat:

am o mica problema, la mine penisul nu e dezvoltat cum s-ar spune si cam de o zi am văzut ca am o rana pe penis adică o dunga roșie dar cu sânge... Si nu știu ce e? Poate o iritație de la masturbare?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Posibil dar pentru linistea ta apeleaza la un specialist.

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul va creste pana la varsta de 16 ani, cand isi va incheia cresterea. asadar ai rabdare cu el, ca se va marii, dar numai atat cat l-ai mostenit pe taticul tau.
In ce priveste roseatea si dunga de sange, este cel mai probabil de la o masturbare agresiva (cu putere, violenta), sau excesiva (prea multa masturbare).
Da-i pace cuculetului cateva zile, sa se refaca si sa se resoarba roseata, fiindca maine va arata ca o vanataie, iar pe viitor fii mai bland cu el, ca-l poti rupe.