| mirel12314 a întrebat:

14 cm la penis in erectie la 15 ani e cam mica? Pana acum nu mi-s-a dezvoltat penisul, adica nu a crescut.Cand am fost mici am avut o operatie de fimoza, se poate ca penisul meu sa nu mai creasca? Sa imi fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea, adica cresterea in lungime si grosime a penisului se termina in jurul varstei de circa 16 ani in cazul in care intrarea in pubertatea s-a produs la varsta normala de 11-12 ani. Doar in cazul pubertatii tardive, varsta pana la care se dezvolta penisul poate sa creasca pana catre varsta de 18 ani, astfel ca tu esti singurul in stare si/sau in masura sa analizezi acest aspect.
Pe de alta parte, este important sa stii/sa cunosti urmatoarea informatie; adancimea MEDIE a vaginului relaxat este de 9-10 cm iar in cazul unei excitari foarte intense, lungimea vaginului, adica adancimea poate sa se mareasca incat uneori sa devina chiar si de 12-14 cm. Reiese cat se poate de clar si de cert ca un barbat care este dotat cu un penis de 14 cm, este perfect capabil si reuseste sa satisfaca pe deplin si garantat minim 8 femei din 10. Si in plus, ar fi bine ca niciodata sa nu uiti ca mai esti dotat si cu : degete, buze si limba pe care le poti folosi de cele mai multe ori. big grin Sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc mică. E chiar ok.

| BravoJohn69 a răspuns:

Ești cam la limita dar este a ta și trebuie iubită

| StapanuFemeilor69 a răspuns:

O sa mori