| David0112 a întrebat:

Am o problema. Am avut contact sexual cu o tipa in iulie, i-a venit menstruația in august și septembrie. Trebuia sa ii vina din nou pe 7 octombrie dar nu i-a venit nici pana azi. Menționez ca nu a mai avut alt contact din iulie. Poate fi însărcinată?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca acum/in acest moment, NU se produce/NU porneste sangerarea menstruala, se datoreaza pur si simplu faptului ca ciclul menstrual al respectivei tipe, are caracteristica de a fi mai mult sau mai putin NEREGULATA sau chiar DEREGLATA. Nimic mai mult. Sanatate!

| David0112 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos, m-am liniștit

| Goete a răspuns:

De unde stii tu ca nu a mai avut contact sexual din iulie?
Poate nu cu tine.
Dar poate fi o dereglare - a ciclului ma refer, asa cum Corbulalbrosu a explicat.