| Drxx_Mihai_1990 a întrebat:

Am o problema. Am o relație de 9, aproximativ 10 luni cu o tipa. Totul bine și frumos, dar de la un timp prietena mea nu ma mai caută, îmi răspunde greu la mesaje, gen peste câteva ore bune. Și tot timpul spune,, scuze ca abia acum răspund". Voi ce părere aveți? Aștept mesaj, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Are pe altcineva. Si nu e ca nu are timp sa-ti raspunda. Are timp sa-ti raspunda si tie si lui ala. Aici e vorba ca si-a pierdut interesul pentru tine, dar te tine pentru ca-i oferi atentia si comfortul relatiei stabile. Iar ala cu care te inseala ii ofera experienta noua, pericolul, imprevizibilul etc.

Sfatul meu: cand te face sa astepti o ora, fa-o si tu sa astepte dublu. Intotdeauna calculeaza cat te-a facut ea sa astepti, apoi dubleaza si apoi raspunde. In final cred ca va trebui sa-i faci din mana pa-pa. Si tu trebuie sa fii ala care sa-i dea ea papucii primul. De ce? Pentru ca in momentul ala ea se va simti inlaturata si va face toate eforturile sa se impace cu tine, si probabil ii vei strica combinatia si aluia cu care te inseala. Femeile alearga intotdeauna dupa barbatul cel mai eluziv. Daca ii dai tu papucii tu vei deveni dintr-o data barbatul care il pierde si se va refocusa din nou pe tine. Dar sa nu crezi ca va dori sa se impace cu tine pentru ca te iubeste sau ceva. Va dori sa se impace cu tine ca sa aiba ea ocazia sa-ti dea papucii, sa nu se simta vinovata de despartire si sa nu se simta ea persoana pierzatoare. Cand ii dai tu papucii ei, ea este pierzatoarea. E ca si cum ai deschide portile iadului cand tu esti ala care ii dai muierii papucii laughing) Dar in prima faza nu ai confirmare 100% ca te inseala, desi asta e cea mai probabil cauza. In prima faza fa ce am zis mai sus, cand te face sa astepti 5 minute, fa-o sa astepte 10, daca iti raspunde dupa o ora, raspunde si tu dupa 2 sau 3. Daca vezi ca e nesimtita, raspunde-i dupa cateva zile. Fa-o sa simta pe pielea ei ce simti tu. Redirectioneaza-i nesimtirea inapoi asupra ei. laughing) Good luck!

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru OrdanKarris):

Super tare frate, mersi! big grin?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca barbat o intrebi direct pe ea

| Emma30555 a răspuns:

Relatia nu se tine prin mesaje. Raspunde cand le vede si poate. Nu inseamna nimic. Daca esti prea preocupat de ea si de tot ceea ce face vei ajunge sa o iriti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ar trebui sa-ti ocupi mintea cu altceva.

| Anabela777 a răspuns:

1. S-a plictisit de tine.
2. Are treaba.
3. Crede ca daca-ti raspunde greu la mesaje e mai smechera.

Eu as zice ca de fiecare data cand ai ceva sa-i spui, s-o suni direct pana raspunde. Si sa te lamuresti cu ea legat de mesaje.

| Ivanescucristina a răspuns:

Poate nu le vede sau poate te evită cine știe?

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru Ivanescucristina):

Treaba asta e cam de o săptămână. Pana acum era totul și frumos, dar acum nu îmi mai scrie deloc, numai eu trebuie sa ii scriu, și răspunde după ore bune. Adică ii dau mesaj pe Instagram și pe messenger e online

| Ivanescucristina a răspuns (pentru Drxx_Mihai_1990):

Pai vezi... O poti intreba de ce face asa... Si daca mai vrea sa existe relatia voastra. poate ea s-a plictisit si nu mai vrea sa fie cu tine (imi pare rau apropo)

| Razvan262005 a răspuns:

E cu altcineva =]]
Incearca sa-i gasesti parola la contul de Facebook/Instagram si vezi cu cine vorbeste =]]