| anonim_4396 a întrebat:

Salut >TPUAm o problema care ma pune in depresie de fiecare data cand ma gandesc la ea.Am 15 ani si prietena ma cu 3 luni mai mica ca mine (si ea avand tot 15 ani) am dormit intr-o noapte impreuna si am vrut sa vedem amandoi cum e senzatia de la,, atingere".Am atins-o cu penisul pe vagin, neintroducandu-l inauntru, neejacuand, deoarece am vrut sa ramana virgina si sa nu se intample nimic.Dar ziua urmatoare am aflat de acel lichid prespermatic, despre care am citit ca daca intra in contact cu vaginul, fata poate ramane insarcinata.Va rog spuneti-mi daca e adevarat.Precizez ca ea mai avea 5 zile pana la ciclu menstrual. Daca e adevarat va rog ajutati-ma, cum sa previn sa nu fie insarcinata.Chiar nu vreau sa se intample.Nu fi-ti rautaciosi, stiu ca am gresit, nu pot face nimic sa dau timpul inapoi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu 5 zile inainte de menstruatie nu se poate ramane insarcinata nici in cazul in care se ejaculeaza intentionat in vagin. De asemenea acel lichid preejeculator nu contine spermatozoizi deoarece are rolul de lubrefiant. Teoretic se poate contamina in atingere cu sperma ramasa in uretra de la o ejaculare anterioara. In cazul vostru probabilitatea de a se forma si instala o sarcina este mai mica de 3%. Citeste si materialul urmator : http://www.clopotel.ro/......r-141.html

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu are cum sa ramane insarcinata pentru ca voi nici macar nu aveti avut sex propriu zis, ca sa ramana bortoasa trebuie sa o penetrezi neprotejat si sa ejaculezi in ea. nu te speria

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mersi mult.

| Emilian65 a răspuns:

Daca mai erau 5 zile pana la ciclul menstrual, nu era in perioada fertila, deci riscul de a ramane gravida este f.f. mic. Deci stai linistit, nu poti fi tatic

| Mussette a răspuns:

Nu e. Poti sa dormi linistit.

| clickkcilc a răspuns:

Nu iti mai fa griji nici tu si nici ea, nu te culca pe o ureche si folositi prezervativ daca mai aveti chef de joaca pentru ca s-ar putea ca data viitoare sa faceti mai mult.fiind virgin nu cred ca apuci 1 minut ca sa ejaculezi si tentatia e destul de mare ca sa zici "mai pot o secunda sa tin"