| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU >Am 16 ani, iar acum 2 zile am decis eu si prietena sa,, ne jucam" daca as putea spune asa.Am atins-o cu penisul pe vagin... nu l-am introdus, nu am spermat,(precizez ca ea este virgina).Intrebarea mea este... poate sa ramana gravida, cred ca am ejaculat lichid prespermatic, eu stiu ca are doar rol de lubrifiant.Toata,, joaca " asta s-a intamplat la 6 zile dupa ce ii s-a terminat ciclul.Partea care ma ingrijoreaza e ca ziua urmatoare a durut-o burta, ii s-a facut rau si a avut febra toata ziua, nu a avut sangerari sau asa ceva.A mers la medic i-ar doctorul a spus ca, crede ca e o viroza doarece avea puroi in gat sau e scazuta imunitatea.Nu stiu daca e o coincidenta prea mare sau daca se leaga.Va rog ajutati-ma,stiu, stiu ca nu trebuia sa fac, va rog nu fiti rautaciosi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca menstruatia a durat mai mult de 3 zile atunci cu inca 6 zile in plus, joaca voastra s-a petrecut la inceputul perioadei de fertilitate ridicata. Dar asa cum precizezi tu esti sigur ca nu ai ejaculat (si nu spermat deoarece acest cuvant nu se gaseste in DEX) astfel ca fara sperma se poate afirma ca posibilitatea producerii unei sarcini este foarte mica insa nu exclusa in totalitate. De asemenea trebuie sa stiti si voi ca primele semne de sarcina pot sa apara (si nu intotdeauna) cel mai devreme in momentul in care sarcina are deja 5-6 saptamani, deci in nici un caz in zilele urmatoare. Acele simptome sunt cauzate de afectiunile medicale stabilite si de medicul care a consultato si in nici un caz nu este vorba de vreo coincidenta. In cazul in care esti ferm convins ca a fost vorba de lichidul preejeculator si nu de sperma, precum si datorita faptului ca totul s-a produs chiar la limita de incepere a perioadei fertile se poate aprecia ca probabilitatea unei sarcini este foarte mica insa nu inexistenta.

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Nu ai spermat? Asta nu am mai auzit!