| Vichioc123 a întrebat:

Am incercat sa am relatii sexuale cu prietena mea dar nu am avut doar mi-am atins penisul de vaginul ei nu am introdus nimic nimic peniaul in vagin dar e posibil sa vi eliminat lichid preejecuator si e posibil sa se atins si sa ramas pe vaginul ei ins anul inauntru si plus la asta ea este virgina e posibil sa fi ramas insarcinata

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca iti lipsesc cele mai elementare informatii si cunostinte privind atat activitatea sexuala cat si reproducerea, preventia si protectia, inainte de a face o prostie regretabila, citeste ceea ce ar trebui sa stii in mod obligatoriu. Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si oricare baiat/barbat care este in situatia de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA pentru ca formarea unei sarcini sa devina posibila, este aceea ca fata/femeia sa fie in mod obligatoriu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, (cele 4-5 zile de dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de catre unul dintre spermatozoizii ajunsi in vagin. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA adevarata/veritabila (si nu acel lichid preejeculator inofensiv) trebuie sa patrunda, sa ajunga, in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Virginitatea nu reprezinta o bariera sau un impediment care sa impiedice posibilitatea de a se forma o sarcina, fiindca asa cum am precizat, sarcina se poate produce NUMAI cu conditia obligatorie ca in acel moment fata sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. In concluzie fiindca doar voi 2 stiti in ce conditii a decurs tentativa voastra de sex, detineti sau va puteti da raspunsul corect. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil.