| cracklf97 a întrebat:

Am o "problema" cu o fata si aceea ca o plac mult de tot,ne intelegem super bine, imi este ca o sora. avem multe in comun.Si ma intreb daca m-ar putea place(mereu cand ne intalnim pe afara.adica mai rar de obicei.imi zambeste.mereu cand zic ceva despre un baiat imi spune "lasa-ma cu el".si mai de mult i-a spus un prieten pe facebook, ca o plac si ca s-ar putea s-o intreb daca vrea...si acum m-ai recent mi-a spus afara(eram si cu baiatul ala) si mi-a spus ca au vb de 2 ori. odata de o provocare si odata deeee..si a inceput sa-mi zambeasca). Dupa aceste semne credeti ca as avea sanse cu ea...mi-a mai spus odata ca momentan nu vrea o relatie,dar atunci se desparti-se cel mai bun prieten al meu de ea, iar eu de fosta thinking

3 răspunsuri:
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Daca e fosta prietenului tau cel mai bun, tine de bunul simt sa vorbesti prima data cu el daca nu se supara sa iesi cu fosta lui.Chestie de baza! Dupa aia vorbeste cu ea pe mess sau la telefon si flirteaza putin cu ea. Daca observi ca ii place si flirteaza si ea cu tine, zi-i ceva de genu 'auzi, n-am fost demult in [introdu nume de pizzerie, cofetarie sau alt local].n-ar fi misto sa mergem impreuna?'Iar mai departe cred ca te descurci si singur.

funda?

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Intai stai de vorba cu prietenul tau si obtine permisiunea lui de a iesi cu fosta.E o chestie de respect! Apoi, flirteaza cu ea la telefon sau pe mess si vezi cum raspunde.S-ar putea sa inceapa sa flirteze si ea cu tine si-atunci stii ca ai unda verde.Sau daca incepe sa-ti ceara in moduri mai mult sau mai putin subtile complimente - aceeasi treaba. Daca totul e ok pana in acest moment, inche conversatia cu o chestie de genul 'stii, ma gandeam azi ca n-am fost demult in localul x.n-ar fi misto sa mergem impreuna?'. Varianta - 'am auzit ca s-a deschis localul y. vrei sa vii cu mine sa vedem cum e?'.Mai departe cred ca te descurci.

funda?

| fotbalistata a răspuns:

Incearca,fii mai indraznet nu ai ce pierde.