| Nuamnumesrry a întrebat:

Am o problema si chiar as vrea sa aflu si sfaturile voastre. Ce as putea sa fac in situatia asta. Eu sunt prieten cu o fata de cam 4 ani dar recent am inceput sa o plac mai mult decat ca pe o prietena (amandoi avem 16 ani). Noi iesim des, vorbim pe insta si ne intelegem foarte bine, dar cand iesim nu prea ramanem singuri doar noi 2. Mereu mai e si altcineva cu noi sad. Noi ne imbratisam de multe ori dar nu ne-am sarutat sau am avut un moment romantic niciodata. Cum as putea sa fac eu primul pas fara sa fie riscul sa o pierd ca si prietena? Momentan ea nu este intr-o relatie. Odata prietena ei cea mai buna m-a intrebat daca nu cumva o plac pe fata pe care o plac... dar eu am zis ca nu, (minciuna) dar nu a vrut sa imi zica de ce m-a intrebat asta. As avea vreo sansa sa fiu cu ea? Cum as putea sa procedez? Sa ii zic ca o plac sau mai bine sa ramanem prieteni si atat? Voi ce ati face in situatia mea? Eu as vrea sa incerc sa fiu cu ea dar nu stiu cum sa fac primul pas si cum sa procedez

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, cere-i fetei sa nu mai vina si cu altcineva dupa ea la intalnirea cu tine, ca sa poti discuta cu ea, fara jena, sa-i spui ca o placi si ca doresti o relatie frumoasa cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce se va întâmpla trebuie să se întâmple în mod natural, spontan, iar nu precipitat. Dta o placi? Pe vremea mea se spunea îmi place de tine, iar nu - te plac, ceea ce nu mi se pare românește corect. Dacă declari că o placi, care este diferența față de situația de acum? Ea ce gândește, ce vrea?

| Catrice a răspuns:

Pai dacă nu vrei sa o întrebi personal, o întrebi pe mama omidahee hee

| Crackman a răspuns:

Ii zici și o sa ai constiinta împăcată indiferent de rezultat