| Gth a întrebat:

Am o problema cu o fata, tin foarte mult la ea,dar zice ca are prieten(nu de mult),dar sincer nu cred...ii fac complimente,o ating,ma joc cu parul ei,si nu da semne care sa ma respinga, ea ma imbratiseaza cateodata...nu stiu ce sa fac suntem prieteni dar vreau sa fim ceva mai mult.Ma ajuta cineva cu un sfat?

3 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate! daca vrei un sfat NU TE GRABI!

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Daca zice ca are prieten nu e exclus chiar sa aiba unul.E cam urat sa incerci sa te bagi dar ce ai putea face este sa continui sa ii fii aproape, sa o protejezi, sa arati ca iti pasa de ea sa o intrebi daca e bine si daca zice da sa te mai asiguri o data cu un "esti sigura?".In general fetele is atrase de baietii care le trateaza asa, care le arata ca le pasa de ele si le baga in seama mai mult decat pe altele.

| neutrino a răspuns:

Pe unde o atingi si ea nu refuza? Continua sa o atingi.