| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cel mai bun prieten, de curand am realizat asta. Problema e ca nu stiu ce sa mai cred. Nu stiu daca si lui ii place inca de mine (da inca, deoarece m-a placut in trecut) sau daca ii place de o alta fata. Suntem colegi de clasa, vorbim mult, ne distram, etc. El nu stie ca-l plac, am incercat sa-l fac sa inteleaga asta, am iesit si la o "intalnire" cu el, in sensul ca trebuia sa mergem la film mai multi colegi dar pana la urma a venit doar el. El in pauza merge si le imbratiseaza pe unele colege, mai ales pe una de care cred ca ii place, dar nu ii ofera mai multa atentie ca mie, adica acea fata nu e tocmai din grupul nostru de prieteni. Astazi stateam cu el in banca si pe caiet am scris numele unui prieten mai vechi pe care l-am placut si a inceput sa ma intrebe ca cine e, a vrut sa faca poza, si ma tachina cu asta.
Eu sincer i-as zice ca-l plac, dar nu mai sunt sigura de asta si m-am saturat sa alerg dupa el si sa mi se franga o mica parte din inima cand vad ca imbratiseaza/ se da la alte fete. Am impresia ca alearga dupa 2 iepuri. Din cauza asta am o dorinta de razbunare pe el, as vrea sa-l fac sa inteleaga cum ma simt eu.
Ce sa fac? Cum ar trebui sa procedez?
Ms mult. (scuze ca am scris atat, dau Funda)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Poate te derutez si mai mult, dar eu nu sunt de aceeasi parere cu sparlu :d
parerea mea e ca in trecut ii placea de tine, tu l`ai refuzat oarecum. iar el fireste ca s`a simtit prost si acum incearca sa se retraga oarecum de langa tine deoarece,, i`ai frant imina''
eu zic sa te duci si sa-i zici ca`l placi si punct tongue

si ce ai scris tu... Razbunare?!?!?! Niciodata!

fi un om mai bun, nu te gandi la razbunare, mai bine sufera tu decat sa-l faci pe altul sa surefe :d