| gabrielllla a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? M-am indragostit de unul dintre cei mai buni prieteni! insa el a plecat anul trecut in Spania si nu stiu daca o sa se mai intoarca(poate doar in vizita). Vb cu el pe mess si cateodata si la telefon (desi cam rar), dar eu cred ca inca ma mai iubeste si el.Nu am fost niciodat impreuna, pentru ca familia mea nu e de acord sa am inca un prieten(isi doresc csa am o singura prioritate-scoala). De cand a plecat am mai avut 2 prieteni, dar nu a mers cu niciunul, pentru ca eu cautam in toti pe cel care plecase in Spania! Acum sunt curtata de multi baieti, dar nu imi doresc sa fiu cu ei, imi place doar jocul, flirtul! Nu vreau sa simt asta, dar nu ma pot opune acestor sentimente! Ce sa fac? Sunt confuza! Dati-mi si mie un sfat, pls!

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Cati ani ai? Daca te gandesti ca dupa ce termini scoala s-ar putea sa mergi si tu in Spania, posibil sa iasa ceva din aceasta relatie. Intr-adevar acum concentreaza-te pe scoala, si dupa ce termini liceul, te mai hotarasti.

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, stiu ca e destul de dificil, te inteleg, dar ar trebui sa iti traiesti viata, sa cunosti baieti noi, k nu se stie, poate vei intalni un baiat care sa te faca sa il uiti pe acela...stiu ca e greu ca si eu am iubit si am suferit, dar eu zic ca daca nu mai se intoarce inapoi decat in vizita, nu are rost sa suferi si sa il astepti tot pe el, eu iti urez bafta si sper sa fi fericita sa il uiti pe acel baiat.

| Georgiana2905 a răspuns:

Recunosc sincer ca si mie imi place flirtul si sa foiu sincera am avut f multe avataje prin faptul ca nu am depus sentimenete in relatiile pe care le-a, m avut de-alungul anilor. Iar relatiile pe care le-am avut nici nu le pot numi relatie ci mai mult aventuri de o seara, 2, o luna 2. Ceea ce mi-au oferit aceste aceste relatii este putin spun o experienta si un mod a afla mai bine daca un baiat vrea de la mine o simpla aventura sau mult mai mult. uneori imi este ciuda ca ama ajuns sa fiu atata de fixista in privinta baietilor si ca stiu sau cel putin am impresia ca sunt sau nu buni pentru mine sua ca nu stiu... iar tinand cont de acest baiat care e plecat in Sp... Sfatul meu e ca ar fi mai bine sa incerci sa te limitezi la ceea ce inseamna prietenie si comunicare. E cel imi bine. Nu ai siguranta ca el te iubeste, si mai ales ca nu ati fost impreuna. Hraneste-ti iubirea pentru el si sentimentele pe care inca le mai ai cu comunicare. Baieti sunt. Nu depunde atata sentimente pentru ca nu se prea merita.

| paul0013 a răspuns:

Sfatul meu e s-o iei mai incet...cauta unul care sa fie ''perechea ta'' pentru ca relatiile la distanta nu mreg de loc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te opresti la aceasta relatie; inteleg ca el nu ti-a spus nimic despre sentimentele lui...; este foarte departe si cu putine sanse sa vina curand sau suficient de des pentru a putea exista o relatie adevarata. Stiu ca ti-e greu dar daca ai vorbi cu el despre acest lucru, sa ii spui ca ti-e dor de el, de pilda, poate ti-ar spune ceva ca sa intelegi sentimentele lui... Draga mea, o relatie la distanta la varsta voastra nu prea rezista. Oricum in el ai un prieten bun si drag, cu care poti vorbi despre toate problemele tale si cred ca este un mare castig.