| AcusticMan1772 a întrebat:

Am o problema, de cand m-am nascut (cred) nu imi pot decalota penisul, ma doare varful cand incerc sa-l decalotez si precizez ca am ca un fel de ata rosie prinsa de varf, este fimoza. Ce pot face in privinta cu acest lucru, am 14 ani, iar penisul meu este de 13 cm in erectie?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau este afectat de boala care este numita fimoza. In asemenea cazuri trebuie sa fii consultat de medicul UROLOG care iti va explica cum si in ce mod se poate interveni si care este tratamentul de urmat pentru a fi indepartata afectiunea si penisul tau sa se poata decalota in modul cel mai normal posibil. Multa samatate!

| Frank51 a răspuns:

Ai fimoza, gradul poate sa difere de la o forma usoara, pana la una foarte grava, la cea usoara iti va trece natural, atunci cand preputul se va lasa datorita cresterii organelor genitale, insa daca ai o forma grava este necesara o interventie chirurgicala(care apropo este foarte rapida si nu doare).

| Xpressurself a răspuns:

Mai intreba un baiat acelasi lucru. Cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu medicul tau de familie sa te trimita la urolog. Trebuie sa te examineze, nimeni nu poate sa iti spuna cum sta treaba din povesti pe internet. Nu poti discuta cu parintii tai despre asta? E normal sa ai erectii noaptea si sa observi un discomfort. Nu cred ca nu te vor sprijinii parintii tai. Tatal tau ar trebui sa iti fie cel mai bun prieten. Daca nu, ai unchi, verisori mai mari... esti singur pe lume, tu si google?

| Andreas33 a răspuns:

Fix problema asta am avut-o si eu, iti recomand ca seara in dus sa incerci sa il decalotezi cat poti, sa stai asa 5 minute. Daca favi chestia asta de cateva ori nu vei mai avea dureri