| necunoscut12344 a întrebat:

Buna ziua am si eu o nelamurire. Am varsta de 17 ani. Pana acum 2 luni puteam fara nicio problema sa imi decalotez penisul oricand. Apoi a inceput sa mi se faca capul penisului rosu si putin umflat si apoi cand incercam sa decalotez penisul simteam o usturime. Acum nu mai pot deloc sa decalotez penisul. Cred ca am fimoza dar nu sunt sigur. De cam 2 saptamani incerc sa ma dau cu crema cu uree 30% adica sa pun pe deget si sa masez usor inauntru cu degetul cat pot de mult. Cand am crema aplicata parca pot sa decalotez cam un sfert si daca doar incerc putin mai mult nu simt usturime dar imi e frica sa nu fie ori ata penisului prea scurta ori din cauza fimozei sa nu mai pot decalota inapoi (parafimoza) si stiu ca trebuie dupa sa mergi imediat la urgenta. Imi e frica si nu stiu ce sa fac. Voi ce ati face in aceasta privinta? Voi merge la urolog in viitorul apropiat.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic pentru a afla ce si cum.Nu aplica tratamente de capul tau.Si abtine-te de la masturbat o perioada, vei supravietui si fara, ai incredere. Pielea din acea zona e foarte sensibila, nu o mai chinui inutil.

| necunoscut12344 explică (pentru dullcat):

Crema o dau datorita unei rude din familie care e fost doctor. Nu m-am mai masturbat nici nu stiu de cand, nu am nicio problema cu asta ca mi-am inceput de mult viata sexuala. Si nu chinui pielea aplic crema doar unde se poate. Si da ma voi duce la medic, dar doar voiam sa aud niste pareri de la diferite persoane.

| GeorgeCazan a răspuns (pentru necunoscut12344):

Zici ca poate fi fimoza, dar ai decalot complet penisul și ti-ai început și viața sexuală. Ce ai e altceva
Depinde pe unde ai băgat penisul și depinde și ce dai pe acolo. Faptul ca dai cu o cremă de la un "fost doctor" (despre care nu zici dacă a fost medic urolog) e asa sa te afli în treaba.
Poate te-ai pricopsit cu ceva de la "domnișoară" de moravuri bune.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta un medic urolog. El îți va spune care este problema de nu mai poți decalota penisul și te va sfătui ce ai de făcut în viitor cu penisul.