| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de o perioada lunga de timp am niste bube mici de culoarea pielii pe penis. Sunt fix pe piele, nu ma mananca dar sunt multe si mici. Nu ma duc la nici un doctor din multe motive, cine ma ajuta si reusete primeste fundă, multumesc (nu specific varsta).

Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Pai, eu le am de cred ca mai bine de 5 ani și nu au dispărut de tot, oricum, sau diminuat mult după ce am ieșit din pubertate. Ai grija sa ai o igiena foarte bună, în rest nu vad de ce te te-ar deranja. Dacă întreabă vreo fata ii spui ca e imitație de prezervativ cu striatii?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de cosuri pline cu sebum/grasime care sunt situati in porii pielii preputiului, la baza firelor de par. Astfel de cosuri in foarte multe cazuri reprezinta o ''prezenta'' destul de des intalnita si oarecum ''normala'' in cazul celor care au tenul gras. Este indicat sa se mentina o igiena cat mai buna prin folosirea zilnica a apei caldute si a sapunului cu sulf. Multa sanatate!

| Patronu1 a răspuns:

Este perfect normal, multa lume, inclusiv eu am, dacă te ustura sau manca era mai grav un pic, în rest nu îți face probleme. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Patronu1):

Dar dispare candva o am cam de 1 an cred.

| Patronu1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, eu le am de cred ca mai bine de 5 ani și nu au dispărut de tot, oricum, sau diminuat mult după ce am ieșit din pubertate. Ai grija sa ai o igiena foarte bună, în rest nu vad de ce te te-ar deranja. Dacă întreabă vreo fata ii spui ca e imitație de prezervativ cu striatii?