| XxAlex2001 a întrebat:

Este normal sa am pe partea de jos a penisului( pe piele nefiind decalotat sau altceva, sunt ca niste umflaturi micute ca niste bube, nu ma mananca nu ma doare cand ma urinez, sau masturbez dar nu stiu de ce sunt acolo. Am 13 ani aproape 14. Sunt mai multe si au culoarea pielii nu sunt rosii. Este normal sau trebuie sa vad ceva medic?

Răspuns Câştigător
| ARar2805 a răspuns:

E normal. Din ele o sa iasa fire de par. Din foarte putine nu. Dar nu te speria totul e ok.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu este normal nici sa apara si nici sa existe acele umflaturi/basici/bube, etc.si fiindca prezenta lor este anormala, cauza si/sau motivul producerii/existentei lor se poate stabili, diagnostica printr-o consultatie efectuata doar un medic specialist : dermato-venerolog, medic urolog sau poate chiar si medicul de familie. Amanarea tratarii corecte poate provoca aparitia unor urmari neplacute. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic sexolog sau urolog. Ei sunt cei care pot sa-ti spuna cauza aperitiei acestor umflaturi si iti pot recomanda un tratament pentru disparitia acestor umflaturi.

| BlueBloodd a răspuns:

Nu sunt anormale. Sunt papule perlate peniene. Nu sunt infectioase, nu se transmit sexual, nu sunt efectele unei boli sau ceva de genul acesta. Nu neceista un tratament specific.