| Alex008 a întrebat:

Am o problema.Deci sa va spun...Anul acesta a venit o fata la noi in clasa.Pana saptamana trecuta nu am vorbit deloc.Ea mi-a trimis un mesaj dupa scoala in care scria "bau".Eu am spus "bau? nu m-ai prea speriat" ea "serios deloc?happy" si asa am vorbit pana seara ce am ajuns la noapte buna draguta.A doua zi dupa scoala pe la ora 3 noi vorbeam si ea a spus "pot sa te intreb ceva?" eu am zis "orice:*:*" "noi doi suntem impreuna?" si pana la urma am ajuns sa fim impreuna.In aceste zile mama a aflat despre noi si din prima nu i-a placut de ea.Ca sta cu o fata care se prostitueaza si fumeaza.Este adevarat.Ieri dupa ore m-a chemat dirigintele meu si mi-a spus ca a aflat de povestea asta. Timp de o ora mi-a explicat si tot mi-a zis ca acum trebuie sa ma concentrez pe scoala si invatat nu oe fete ca la liceu o sa am timp. Apropo sunt clasa a 7-a. Dupa care apare si mami si tot imi explica sa nu o mai bag in seama si de astea adica sa ma despart de ea.Azi dupa scoala cand am intrat pe mess ma intreaba ce mai fac si ca ii este dor de mine.Eu am zis ca trebuie sa vorbim.Cand am zis asta si-a dat seama despre ce este vorba.Este putin suparata si cica m-am jucat cu sentimentele ei.Aici este o problema.Eu chiar nu stiu daca fata asta chiar a pus suflet pentru mine si chiar m-a placut.Azi mama m-a sunat si mi-a spus ca ii se pare ca a vazut-o cu alt baiat.Eu m-am despartit de ea.Am iesit mai-nainte in oras cu masina cu mama si in unele momente chiar nu ma puteam abtine sa nu plang.Sunt constient ca nu ma potrivesc cu ea dar cand ma gandesc la ea imi vine sa plang.Voi ce credeti? Fata asta chiar m-a placut si chiar a pus suflet pentru mine sau a fost ca celelalte care te plac doar pentru bani si te inseala pe la spate? Nu stiu ce sa fac dar scriind acest mesaj mi-au dat lacrimile pe laptop.Voi ce credeti? Multumesc multhappy

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mama ta si toti care ti-au zis ca nu e de tine au dreptate

| micutsa19 a răspuns:

Clasa a-VII-a? sa profite de banii tai? hmmm nu stiu ce sa zic,totusi perioada in care ati fost impreuna pare cam scurta ceea ce nu cred ca te-a facut sa ii faci vreun CADOU,,,deci cadoul e cadou il oferi tu ca asa vrei tu,asta nu inseamna PROFIT,a dat semne referitoare la banii tai sau ceva de genul? sincer nu cred ca e vorba de bani,,,sunteti prea mici pentru asta,,,si da e o varsta la care te atasezi foarte repede de cineva,,,poate chiar te-a placut,dar vezi tu e fata si are si ea orgoliu,,,daca tu nu o vrei,ea de ce te-ar vrea? si asa cum se ataseaza repede de cineva la fel de repede il si poate uita,,,acum totul depinde de tipul de persoana ce o caracterizeaza,,,mama ta poate minti,dar poate spune si adevarul si nu lua in seama ca zic altii ca te-a fraierit maicata,ea a facut-o spre binele tau,gandeste-te ca ea a fost ca tine dar tu ca ea inca nu si stie ea ce spune,,, o sa ai destul timp sa„iubesti" si sa „suferi" ca ea vor mai fi multe ce vor trece prin viata ta,,, cel mai bine e sa asculti de cei ce iti sunt aproape si iti vor binele, iar daca si tu esti constient ca nu e potrivita pentru tine,,, las-o in urma,,,
baftawinking

| Demise a răspuns:

La vârsta asta multă lume fumează şi nu e conştientă de faptele făcute, când o să crească mai mare îşi va da singură seama unde a greşit. Eu zic că ea te-a plăcut şi mai bine ai vorbi cu ea pentru că ştii, dragostea învinge întotdeauna. happy

| neutrino a răspuns:

E bine sa plangi. Pana mai cresti nu prea ai variante.

| Felys a răspuns:

Ce bani draga, i-ai dat vreun ban dau i-ai dat de inteles ca poate stoarce bani de la tine, poate ca i-ai placut, in clasa 7a e usor sa prinzi drag de cineva, dar daca tu i-ai zis sa te lase in pace ca nu te lasa maicata sa vorbesti cu fete, si-a vazut de drum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tu chiar crezi cio spus mata.o spus asa ca sa te desparti de ea.ba da ce prost mai esti.copilas de 2 ani.du-te ma la ea si spune-i ca mata teao mintit inainte sa fie prea tarziu.ba pot sa zic ca esti baiatu mamei.te fraierit usor mata big grin

| r3ally a răspuns:

Sa stii ca ai gresit! Peste 5-10 ani tot la fel mama ta o sa iti spuna ca "I SE PARE" ca ti-a vazut prietena cu altul? Parintii nu vor fi niciodata multumiti cu fata care ti-o vei alege. Daca tu ai facut o alegere sa fii cu fata respectiva ar fi trebuit sa ramai cu ea in continuare tinand cont ca toate "vorbele" astea sunt doar din auzite. Ce daca fumeaza? Majoritatea persoanelor de varsta voastra fac asta si totusi nu sunt dati deoparte de societate (prieteni, amici etc) Tu de ce ai facut lucrul asta cu ea? Mama ta se asteapta sa te casatoresti cu ea sau ce? Cum iti vei da vreodata seama daca ai facut o alegere potrivita sau nu daca mereu alte persoane vor decide pentru tine? Daca tu vrei sa vorbesti cu fata asta sfatul meu e sa o suni si sa ramai cu ea. Crezi ca te va face sa suferi? Chiar conteaza? Mereu o sa apara ceva nou. Din greseli inveti si cel putin sunt greseli pe care tu le-ai ales sa le faci, nu au ales altii pentru tine. La varsta ta ai nevoie sa inveti cat mai multe ( in legatura cu fetele ma refer ). Nu trebuie sa ajungi departe...stii la ce ma refer. Esti inca mic. Dar poti sa inveti cum sa te porti cu o fata, cum sa vorbesti cu ea, saruturi, chestii destul de importante care doar prin relatii le poti invata. Daca si tu tii la ea atunci impacati-va indiferent de ce spune mama ta. Te tii de scoala si esti cuminte si totul o sa fie ok. Succes! happy

| ஐKatsu a răspuns:

Auzi ba? Ia impacate cu fata aia, nu mai asculta de mata ca nu umbla dupa tine cu matura. daca tie chiar iti place tipa si ti la ea si ea la tine. eu zic sa faci ce vrei tu, esti mare nu iti mai trebuie sfaturile mamei tale chatterbox du-te la ea si vorbestei ca nu mai esti copilul ei mic si drag. :]] vezi poate scoti vreo prostie si te da afara din casa laughing in fine, te descurci tu. BAFTA! smug

| CiocolataCalda a răspuns:

Daca chiar ar fi tinut la tine nu te-ar fi lasat asa usor. Probabil ar fi vrut sa discutati mai serios si sa vedeti unde nu merge...

| DrAg0SLykoz a răspuns:

Pfoaaaa! Altu care se lasa manipulat de parintistraight face.Bai frate nu mai ii lasa pe maicata si taicatu sa te controlezestraight face! Incearca, ca de fiecare data cand ''va certati'' sa castigi tuwinking. Asta a fost un sfat!
Acum ca sa trecem la fata, du-te si spune-i ca maicata si dirigu a incercat sa va desparta!

| 마리아 a răspuns:

Naibasite, tu si toti aia care dau niste raspunsuri de oameni... daca tot nu puteti sa spuneti ceva folositor sau macar sa vorbiti ca oamenii normali, luati-va si va duceti intr-un colt intunecat, sumru si preferabil mai ferit de restul lumii, ca sa nu va putem noi vedea sau auzi si lasati pe altii sa vorbeasca, care stiu sa o faca. Si nu-ti bate joc de oameni care poate chiar sunt in dificultate doar pentru ca nu le intelegi tu circumstantele.

Acum, pentru Alex008: dupa cate vad eu, tu esti un copil destul de sensibil; mai rar asa baiat, care sa planga pentru o fata, dar nu prea are rost sa o faci in cazul in care ea zice ca te place dupa doua zile in care ati vorbit, pentru ca oricat de tanar ar fi un om, nu se poate indragosti atat de repede, ori da dar o sa fie o dragoste superficiala.
Se prea poate ca ea sa fie una din acele fete care stau cel mult doua saptamani cu un baiat dupa care trec repede peste si il iau pe urmatorul care vine la rand.
inca ceva... referitor la mama ta, poate nu a vazut-o bine, sau poate a vazut-o dar in orice caz, este mama ta si o mama nu doreste raul copilului sau asa ca eu cred ca a vrut doar sa te protejeze de anturajul "periculos" al fetei. Deci tu faci ce vrei, te impaci, te desparti de ea. Este libera ta alegere sa iti controlezi viata dupa cum crezi tu de cuviinta big grin Sper ca am ajutat cu ceva. Bafta si las-o mai moale cu stresu' nu face bine la sanatatewinking

| Alex008 explică:

Nu intelegeti...mama vrea sa ma despart de ea pentru ca fumeaza si umbla cu nu stiu cine...

| Alex008 explică:

Si asta este adevarat