| vlada001 a întrebat:

Am o problema.
Este la mine in clasa o fata care strica prieteniile.De fiecare data in pauza cind vorbesc ceva cu prietena mea ea vine dupa noi asculta ce vorbim.De citeva ori i-am spus sa ne lase in pace, dar nu ma asculta... M-am saturat de ea.Acum vineri m-am certa cu ea de Doamne fereste.Dar eu nu imi doresc sa-mi pun prietenia in pericol, deaorece fata ceea enervanta sta cu prietena mea in banca.Si fata ceea enervanta doreste sa fie prietena cu prietena mea si ma tem sa nu inventeze ceva prostii despre mine si sa-mi strice prietenia.
Ce sa fac ajutati-ma!
Dau funda
Scuze categoria

6 răspunsuri:
| AleXisAleXis a răspuns:

Muta`te cu ea in banca. De fiecare data cand ea vine sa asculte ce vorbesti tu cu prietena ei taci nu mai spui nimic laughing Cu siguranta acest lucru o va enerva si pana la urma trebuie sa cedeze si nu va mai veni sa asculte ce vorbiti voi doua. Sa nu o iei la bataie laughing nu merita! Enerveaz`o un pic. Si vorbeste cu prietena ta ca te cam enerveaza bagareata asta si te deranjeaza ca ea tot vine sa asculte ce vorbiti voi doua.

Răspuns utilizator avertizat
| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta, explica-i siatia,, si poate va mutati amabele in banca

| XXXray a răspuns:

Salut sfatul meu este acesta:
Vorbeste cu prietena ta si spune-i ca ai vrea sa o faci de tot rasul pe fata aia care vrea sa va strice prietenia si veti gasi voi un motiv. Dupa ce aude toata scoala ce minciuna a zis acea fata care strica prieteniile voi puteti spune ca nu e adevarat cea ce a auzit si ca trage cu urechea. Ea se va face de ras si va va da pace!

| CatalinMelinte a răspuns:

Pai sunt trei solutii:
1.Vb cu Diriginta/ele si ii spui sa va mute impreuna
2.Dar daca nu e deaccord atunci, mai bine sa aveti un loc unde sa nu vina ea
3.Sa ii spui prietenei tale ce simti

| Anuttzzik a răspuns:

Buna,incearca sa vorbesti cu prietena ta si sa ii explici ceea ce se intampla si la ce sa se astepte din partea celeilalte fete sau eventual intr-o zi incearca sa vorbesti cu :''fata cea enervanta ''si sa o intrebi de ce face toate lucrurile astea dar in particular ...si daca prietena te cunoaste si are incredere in tine nu se va lua dupa gura lumii.