| Rainbow0red a întrebat:

Heii! Cum fac sa scap de un tip care ma place.Totul a inceput cand a fost Scoala atfel cand au venit de la alta scoala mai multi copii la scoala unde invat eu.Si s-a pus cu mine in banca.Si imi spunea ca am buze frumoase, ca eu sunt frumoasa ..in fine.Si anul asta toata clasa lui a fost transferata la noi la scoala.Si se tine mereu dupa mine ma ia in brate.Eu nu il plac.Ce sa fac sa ma lase in pace?

12 răspunsuri:
| pursisimpluAlex a răspuns:

Pai atunci daca iti este mila numai cere pareri. e clar trebuie sa-i spui bai baiatule numai te apropia asa mult de mine, esti stresant si gata nu o sa mai faca dar sa nu-ti fie mila. funda tnx

| ILkeCookies a răspuns (pentru pursisimpluAlex):

Gandeste-te putin, daca fata pe care o placi tu tiar zice asa ceva, cum te-ai simti?
Ai fi foarte suparat.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Decat sai fie cuiva mila de mine mai bine imi spune adevaru ma supar putin si imi trece. daca u preferi sa le fie mila altora de tine e problema ta.ms

| kynet a răspuns:

Ia-ti un spray paralizant... si doar arata-i-l... cred ca o sa intelega ideea; daca are gandirea limitata ..foloseste-l laughing

| ILkeCookies a răspuns:

Spune-i frumos ca nu il placi,daca ii vei spune pe un ton agresiv ii vei frange inima,si nu cred ca esti asa de cruda
Spune-i frumos ca nu il placi, dar ca ramaneti prieteni, si gata, poate e intelegator
Nu risti, nu castigi! nu?
BAFTA!

| Rainbow0red explică (pentru ILkeCookies):

Asa este.O data i-am zis sa ma lase in pace si mi-a spus: Vrei sa te las in pace si sa nu te mai caut niciodata? Dar mi-a fost mila de el...pentru ca vorbea asa calm si sincer.Dar acum a devenit prea lipicios ...vine in fiecare pauza la mine ma streseaza.

| Roland_Szekely_1987 a răspuns:

Spene ori la profesori ori la parinti tai asa ceva nu merge ca intr-o zi te poate speria pe vremuri am avut si eu ocolega cu o asemena problema si pe baiatul aia le-a dat afara din scola nara voie nimeni sa incepa uni cu alti cu nu-i frumos.

| Daniel_Cimpan_1990 a răspuns:

Spuneio "verde in fata " ca nu il placi si gata, ce mai.

| dydyloveblue a răspuns:

Hei buna.ce mai buna idee ar fi sa te feresti de el.te muti din banca si te retragi in alta...iar cand el incearca sa te bage in seama evital cu tot felul de pretexte cat mai banale...simplu si usor ar fi sa ii spui in fata ca nu il placi si ca este sufocant..bne asta e parerea meahappy

| Rainbow0red explică (pentru dydyloveblue):

Faza e ca asta i-am zis de 1000 de ori pana acum..si nu merge.El este a 8 b iar eu a.Cand am spus ca s-a mutat cu mine in banca ma refeream doar in ziua respectiva.

| denisaluciana99 a răspuns:

Spune-i ca intre voi nu v-a fii nimic niciodata si nu il lasa sa isi faca sperante degeaba. asta e parerea mea.happy