| Diia_Cetinăă_1990 a întrebat:

Am o problema. Imi place de un baiat... Oare sa-i zic? Mi-e frica sa nu ma refuze. Astept raspunsuri! :*
[ Fundiţăă`; x ]

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si,de ce trebuie sa-i spui?
Nu-i spune,arata-i!
Zambesti,saluti,vorbesti,ii dai mai multa atentie decat restului lumii,il incurajezi sa se apropie de tine!
Daca te place si el,nu va pierde sansa asta!
Daca o pierde,posibil sa nu fie interesat.
Si, uite-asa, nu pierzi nimic!happy
Mult noroc!

8 răspunsuri:
| Sophiee a răspuns:

Daca iti e teama de un refuz nu il intreba direct.arata-i ca il placi. discuta cu el diverse subiecte, zambeste-i mai des, fa-i cate un compliment cheama-l la o plimbare si vezi cum reactioneaza. daca se comporta si el la fel inseamna ca te place si poate incercati o relatie.

| amoramor a răspuns:

Si de teama de a te refuza, vrei ca mai tarziu sa regreti ca nu i-ai spus? Prinde putin curaj, si spune-i sau arata-i, cum spunea cineva putin mai inainte. Nu ai absolut nimic de pierdut, dimpotriva, ori te place si el la randul lui, ori nu e interesat si ai inceheiat povestea, poti trece mai departe si nu stai sa te gandesti oare ma place, oare nu ma place...

| MishuD a răspuns:

That's no fun. Mai bine ii dai de inteles ca ar avea o sansa sa fie cu tine. In cazul in care misca ceva si se arata interesat asteapta sa faca ceva in privinta asta fa'l sa munceasca putin ca sa te cucereasca. Nu are rost sa ii spui ca il placi si il vrei, chiar daca zice ca si el te place o sa te considere "prada usoara".

| alexro93 a răspuns:

De ce sa-ti fie frica? te omoara cineva? nu e capat de lume.parerea mea ca ar trebui sa-i zici verde in fata tot ce simti si. apoi tragi concluzii

| oanasunshine a răspuns:

Spune-i, crede-ma, nu ai nimic de pierduthappy. Si eu am fost in situatia ta, si i-am spus pana la urma. Iar daca te refuza, nu e un capat de lume, mai sunt si alti baieti si niciunul nu merita sa suferi pentru el. Asa ca fa-ti curaj si spune-i ce simti. Nu risti, nu castigi. Si mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat sa regreti ceva ce nu ai facut... Bafta.:*

| diminutiv a răspuns:

Si care-i problema daca te refuza? E singurul Adam dupa fata pamantului? Macar te cunoaste ca persoana? Modul tau de gandire samd Sau ti-e teama ca te refuza din cauza aspectului fizic? Daca nu, atunci tine cont de prima parte care ti-am povestit-o. Pa!

| Tzuna a răspuns:

Spune-i asa: "buna vreau sa te ***!"

| donatelos1970 a răspuns:

Fai o scrisoare prin care exprimi cit de mult il iubesti.