| laura3 a întrebat:

Ce as putea sa-i iau unui baiat de Craciun? Am extras biletele in clasa pentru cadouri de craciun si nu prea am ideei ce le-ar place baietilor. Astept raspunsuri si de la baieti si de la fete kiss Funditaa!kiss

3 răspunsuri:
| Pisica_6524 a răspuns:

Si clasa mea a extras bilete pentru. cadouri de Craciun. De data asta eu am ales o fata. Dar anul trecut am ales baiat si i-am cumparat un ceas de mana si un trabou mic care sa-l puna in camera.
Eu iti sugerez sa-i cumperi tot asa ceva mic si frumos: un ceas, o trusa de pixuri, o carte. acum nu mai imi vin in minte ce sa-ti zic, dar atunci cand imi mai vor veni idei, o sa-ti mai zic.
Mult succes si sper ca si tu vei primi de Craciun un cadou la fel de frumos, ca si cel pe care il vei darui.
Pa:*:*

| Ade a răspuns:

Ce ai zice de o pereche de ochelari 3D acum nu stiu cat costa sau daca are unii, da na! Fundita?

| DeokLady a răspuns:

Da-i niste osete pline ochi cu carbuni daca e rau glumeam Când se hotărăsc să facă un cadou, femeile ar trebui mai întâi să se autoanalizeze, spune designerul Cătălin Botezatu, şi să ofere, în primul rând, daruri care nu pot fi cumpărate: „Cadourile ar trebui să ţină mai mult de caracterul femeilor, care ar trebui să fie mai permisive, mai puţin cicălitoare, să-şi lase bărbaţii mai mult la bere cu băieţii".

Din sfera concretului, Botezatu este de părere că darurile cele mai bine venite sunt butonii pentru cămaşă, mănuşile şi fularele: „Depinde de cât de intimă este o femeie cu cel căruia îi face cadoul. Dacă este foarte intimă, îi poate face cadou bărbatului şi o pereche de chiloţi roşii, pe care să-i poarte în noaptea de Anul Nou."

De unele cadouri femeile ar trebui să se ferească cu orice preţ. „Cadourile de Crăciun nepotrivite pentru un bărbat, mai ales pentru unul pasionat de gadgeturi, sunt cămaşa, pijamaua, şalul şi papucii, adică articole de vestimentaţie cu aer casnic. Mai bine îi iei un desfăcător de conserve, că e mai util", spune jurnalistul Lucian Mândruţă. Iar Mircea Diaconu crede că „femeile ar trebui să se ferească de cadourile care pot însemna şi altceva, ori prin valoare exagerată, ori prin aluzie exagerată. Valoarea de simbol a unui cadou trebuie să fie mai mică decât valoarea lui de piaţă. Darurile nu trebuie să fie scumpe, ci valoroase".