| AnneIsHere a întrebat:

Am o problema. Imi place mult de un baiat,care stie ca-l plac,si sta mereu cu fetele (care spun toti k sunt oribile si grase), eu mereu cand il vedeam fugeam de el si el ma veadea cand fugeam, deoarece colegii mei ma faceau de rusine.Acum sta aproape de clasa noastra si cand trec pe langa el se intoarce si se uita dupa mine.Azi la magazin m-am intalnit cu el si se uita inapoi dupa mine.El a spus ca nu ma place,si pentru ca mereu se uita la mine, colegii mei zic a o sa fim un cuplu.I-a zis unui coleg ca nu ma place deoarece sunt mai mica cu un an si ii plac fetele mult mai mici cu doi sau trei ani, cred ca a spus asa ca sa nu ma supar.Nu stiu ce sa fac, il plac exagerat de mult.Se uita exagerat la mine si uneori ma sperie, azi colegele mele l-au intrebat iti place de o fata din clasa (nu dau nume) Si a spus ca nu si stie ca il plac de vreo 5 luni,mereu dar mereu il vad la bloc la mine,deoarece intr-o zi plecam cu o colega la mine de la scoala si el era cu niste baieti in bloc la mine,si eu nu-l mai vazusem pana acum,cand ma vazuse se ridicase in picioare si-si aranjaze haine,de atunci vine mereu la bloc la mine, si ma intalnesc cu el des, cand ma vede isi lasa capul in jos.Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place dar nu vrea sa recunoasca

| neutrino a răspuns:

Eu nu cred nimic, doar vad ipocrizia de care dai davada atunci cand e vorba de alte fete. In legatura cu baiatul tau, sunteti doi tineri care nu aveti inca curaj sa va spuneti reciproc ca va placeti. Grabiti-va!

| December a răspuns:

E posibil sa te placa totusi, dar din vreun motiv nu vrea sa-si de-a arama pe fata inca. Daca se uita insistent dupa tine sunt 2 variante: ori i place de tine, ori e maniac big grin. Iti doresc sa fie prima varianta! happy

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Eu cred ca te place! dar ii este rusine sa recunoasca, si eu aveam 2 luni de relatie cu iubitul meu, si in prejma colegilor lui nu recunostea ca ma iubeste, si mie imi zicea asta! poate ar fi bine sa fi mai tupeista si cand il vezi singur sa ii spui ce simti, si stai si tu cu baieti de vorba si sa razi cu ei, dar ai grija sa te vada! poate isi va da seama ca si el simte la fel! bafta':*