| Devil27 a întrebat:

Am o problema mai delicata. iubesc o fata de 5 luni și am discutat cu ea despre sex. dar ea este foarte timidă. îi este rușine sa îmi zică și sa ieșim. adică rusinoasa doar cu mine... spuneți-mi cum as putea sa avem o seara a noastră fără sa o rănesc. țin foarte mult la ea. dar dacă nu fac eu primul pas. Ea nu îl va face niciodată.

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Ai putea începe prin a nu mai discuta despre sex, e normal să se sperie gândeşte-te dacă ai fi în situaţia ei să vorbească un mascul feroce cu tine despre sex.
Ia-o uşor, ieşiţi, creaţi-vă momente frumoase, amintiri împreună pentru ca dânsa să prindă încredere, să ştie că este în siguranţă lângă tine iar după asta puteţi vorbii şi despre dragoste (nu sex căci tu ţii la ea după cum ai spus).

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

După 5 luni deja vrei să faci sex? Asta nu este iubire, ci interes. O răneşti deja prin faptul că îi demonstrezi că nu poţi avea răbdare cu ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine ca nu il face, inseamna ca nu e pregatita.

| T0T a răspuns:

Cel mai bine este ca tu sa ai cat mai multa rabdare cu ea.

| Doub a răspuns:

De la "iubesc o fata de 5 luni" m-ai impresionat profund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-o de nevasta.Alta solutie nu stiu.
Dupa 5 luni? Serios?