| Alex96344 a întrebat:

Buna TPU am o problema mai delicata eu am 17 ani si am fost impreuna cu o fata timp de 2 ani ne iubeam fara contiti ea era totul pentru mine doar ca era prea geloasa chiar daca nu ii dadeam motive.Pana la urma ne-am despartit din cauza geloziei ei o chema Andreea ea are tot 17 am sa ii zic A. acum sunt iubitul celei mai bune prietene ale ei pe "actuala" o cheama Bianca are 18 ani am sa ii zic B.Eu si cu B suntem impreuna de 4 luni o iubesc dar faptul ca A e cea mai buna prietena a ei nu prea m-a facut sa o uit pe A, eu si cu B ne iubim foarte mult (am facut dragoste) ia-m pregatit cine romantice, la primul sarut am simtit ca innebunesc eu si cu A ne intelegem bine mai iesim toti 3 o mai sun sa vad ce face o intreb ce cadou ar trebui sa ii fac lui B casa o impresionez in fine. luni (17 decembrie)seara am fost la B acasa sa-i cunosc parinti am stat la masa toti 4 (mama ei tatal ei ea si eu ) am tot vorbit si tatal ei mi-a zis ca vor pleca in Anglia si vor ramane acolo nu vor mai reveni in tara atunci am simtit ca imi cade cerul in cap B m-a chemat in camera ei sa discutam si mi-a spus ca este adevarat si ca ii pare rau ca nu mi-a spus ea eu foarte nervos am plecat de la B de acasa pur si simplu nu am vrut sa o mai ascult si punct atunci am sunat-o pe A si m-am dus la ea acasa am discutat ce am discutat despre B si mi-a zis ca inca ma iubeste si ca ii pare rau pentru geloziile ei intr-un moment nu stiu ce s-a intamplat ca ne-am sarutat si din sarut s-a intamplat altceva am ajuns la ea in dormitor.de dimineata eu inca dormeam si ia sunat lui A telefonul era B venea la A acasa sa vorbeasca despre ce s-a intamplat.ca am plecat ca pleaca in Anglia si nu stiu ce ea m-a trezit repede.eu m-am imbracat repede si am plecat doar ca am uitat ceasul pe servanta nici A nu l-a vazut in fine a venit B au vorbit si nu stiu ce dupa aia A si B sau dus in dormitorul lui A atunci B a vazut ceasul A a incercat sa nege ca nu e al meu dar B nu a crezuto sau certat foarte rau iar pe mine B m-a sunat si eu am recunoscut ce am facut cu A in seara aia ea a inceput sa planga nu ne-am mai vazut de luni(17 decembrie), azi B mi-a trimes un mesaj "Nu vreau sa te mai vad nici odata esti un ticalos credeam ca esti altfel nu imi vine sa cred ca te-am iubit ca o proasta iar tu ti-ai batut joc de mine, ai fost primul baiat din viata mea cum ai putut sa faci asta?" nu am curajul sa ii raspund imi este rusine de ce-am facut iar cu A ma vad aproape zilnic doar ca o resping nu o las sa ma sarute.imi pare foarte rau de ce ia-m facut B mai ales ca duminica pleaca in Anglia.nu stiu ce sa fac cum sa o impac pe B stiu ca am fost un ticalos le iubesc pe amandoua mai ales ca A a fost prima mea dragoste si prima fata din viata mea va rog sfaturi

Răspuns Câştigător
| AnaaML a răspuns:

Eu zic sa ii ceri scuze lui B, si sa ii spui ca ai facut-o la suparare dupa ce ai aflat ca pleaca. Si ca vrei sa va impacati macar ca prieteni, pentru ca o relatie nu puteti avea la asa distanta. Iar daca la A chiar tii, ar trebui sa fi cu ea, indiferent de situatie. B daca tine la tine va intelege. prima dragoste nu se uita. Situatia este ciudata, dar asa e cel mai bine. B a facut o mare greseala ca te-a lasat sa aflii ca pleaca de la tatal ei. Tu puteai sa faci o gramada de sacrificii sau sa renunti la multe, si dupa sa aflii ca ea pleaca.

2 răspunsuri:
| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Deci lui bianca ii cer scuze ii zici si tu ca nu stiai ce faci ii zici ca erai foarte nervos zii ca o iubesti si nu vrei sa o pierzi ca si asa pleaca si nu o mai vezi

| Alex96344 explică (pentru Viorel_Andrei_1980):

Multumesc ia-m cerut scuze dar ea le tine pe ale ei ....stiu ca pleaca dar...