| Notebune a întrebat:

Am o problema mai delicata.
Povestea mea suna in felul urmator:
Am 20 de ani si nu am mai facut-o pana in aceasta seara, cand am decis sa o facem in masina, deoarece nu am pregatit alt loc intre timp. Am ales sa folosim prezervativ, insa eu nu simteam mai nimic. Legatura dintre noi era un pic c-am slaba, pentru ca a mea pe jumate dormea desi era putin sculata insa nu la maxim. Dintr-o data ne-am oprit brusc, ne deranjeaza o masina care trecea pe langa noi si ne-am oprit de tot. Mentionez ca in trecut am fost dependent de masturbare si vreau sa gasesc o rezolvare a "impotentei" mele deoarece nu se mai scoala la maxim de tot, e sculata doar ca ramane flexibila, nu e de piatra ca sa zic asa. Dependent insemnand 1, 2 sau chiar 3 ori pe zi in zilele."bune" de curand acum 2 ani cred am realizat ca nu e bine si am redus semnificativ numarul la o data pe saptamana. Insa acum nu stiu, nu sunt sigur pe mine si nu vreau sa ma fac de ras. Maine facem a doua runda si vreau explicatii va rog. Daca a doua oara nu ca merge o sa incerc Entran simplu supliment pe baza de plante. Intelrg ca nu are riscuri deloc si nu provoaca dependenta, macar pentru prima oara cat imi iau avant. Voi ce parere aveti si ce rezolvari cunoasteti? Multumesc. Ofer funda!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cea mai bună rezolvare: ia o cameră la hotel! relaxarea și liniștea vor rezolva totul ca prin farmec.

| Freya1 a răspuns:

Nu ai fost nici relaxat te-ai inhibat, nu iti era nici comod in masina in vazul tuturor, ai folosit si prezervativ plus cum ai spus obisnuinta cu mastrurbarea te afecteaza.
Vorbeste cu iubita ta si spune-i carte e problema ca sa aiba rabdare cu tine iar cu timpul o sa fie bine.De inceput o sa dureze mai mult o sa te mai inhibi dar cu rabdarea treci si marea...

| Notebune explică (pentru Freya1):

Am inteles happy Multumesc!

| Jonas94 a răspuns:

Este normal să se întâmple așa. Dat fiind faptul că ai făcut-o pentru prima oară, și ai folosit și prezervativ, locul unde ai făcut-o (în mașină) a pus foarte multă presiune pe tine, și ți-a afectat erecția.
Rezolvarea e simplă, folosește prezervative, până înveți să-ți controlezi ejacularea, apoi poți să încerci și fără.
Masturbarea chiar nu are nici un efect pe termen lung, asupra erecției, decât doar atunci, când ai fi dependent și în momentul de față.
Și nu ți-ar strica să vorbești cu tipa, să-i explici, că e prima, ar mai elibera presiunea pe care o pui pe tine, că nu faci bine că nu știu ce.
Și ca să-ți revină erecția, încordează penisul foarte tare, poți să faci asta și când nu faci sex, pentru că ți se mărește presiunea sângelui și debitul, și să vezi ce par ai după aia.
Succes!

| Notebune explică (pentru Jonas94):

Multumesc pentru raspuns. Runda a doua cu prezervativ ratata din nou si i-am spus ca e prima dupa incercarea esuata. Socata. dar ne-am revenit a zis ca o sa fie ok..trecem si peste asta.