| Smecjfie a întrebat:

am o problema. O fata ma place de multa vreme dar abia ieri mi-a zis ca ma place dar eu nu cred ca simt la fel. A zis ca sunt prima ei pasiune si are o obsesie pentru mine. Mi-a si zis ca acum doua saptamani cand eram high i-am facut chestii si ca i-a placut. Din pacate nu cred ca ii impartasesc sentimentele dar nu vreau sa o ranesc. Ce ar trebui sa fac? Dau funda. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Raspunde-i politicosca esti onorat de sentimentele ei, dar din pacate inima ta nu poate raspunde sentimentelor ei. Asa este viata.

| Alexaaxc a răspuns:

Flacarile puternice se sting la fel de repede pe cat se aprind.
Evita sa o minti si spune-i adevarul-nu iti place de ea. Spune-i ca daca vrea puteti ramane in continuare prieteni. Nu ai cum sa nu o ranesti daca ea tine la tine dar poti alege o cale eleganta de a o face-fara scuze, pretexte sau motive inventate. Pana la urma o sa treaca peste si macar va aprecia, intr-un final, sinceritatea ta.

| FeraruAndreea a răspuns:

Gasestei alta persoana cu care sa ii faci lipeala.

| SuRpRiZzA a răspuns:

Raspunde-i ca nu simti aceleasi sentimente. Dar totusi vrei sa ramineti prieteni.

| 7639781254 a răspuns (pentru SuRpRiZzA):

Nu cred ca vrea sa ramana prieten cu ea. Tipa pare o obsedata.

| Akiii a răspuns:

Poate ceva ca: "Apreciez că te interesează şi mă placi, dar nu-ţi pot spune acelaşi lucru. Sper că vei înţelege." Sau... ceva de genul ăsta.