| George2006 a întrebat:

am o problema parul pubian a inceput sa ma deranjeze si as vrea sa stiu cum sa scap de el. Tin sa mentionez ca am 12 ani si nu doresc sa ma rad.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Serios, cum adica te deranjeaza parul pubian?
Iese singur pe strada, sau fara stirea ta?

la naiba, ai doar 12 ani, esti copilas mic, abia acum iti dau tuleile la nas si la popou si tu spui ca te deranjeaza. Ma umfla rasul cand aud cate ineptii poti sa scoti pe gurita, probabil ca sa-ti dai mai multa importanta decat este necesar.
Ar trebuii sa stii ca, parul pubian are rolul lui in acoperirea galndelor reproducatoare. ca atare, este bien sa-l pastrezi!
daca peste ani, cand iti incepi viata sexuala (dupa 17-18 ani incolo), va fi prea lung, se poate scurta cu foarfecul sau cu aparatul de tuns, dar nu-i nevoies a-l elimini in totalitate.

| siriusblack98 a răspuns:

Pune-l pe bigudiuri.Problem solved!

| Aslam a răspuns:

Exista anumite alifii pentru depilare. Vorbeste cu mama ta sa-ti cumpere una de la farmacie, este vreo 10 lei. Dar ai grija, daca ai pielea sensibila te poti irita.

| micaanonima a răspuns:

Cu crema deepilatoare se rezolva, sigur ara mama ta prin dulapior.Trebuie doar sa citesti pe spate instructiunile de folosire