| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema putina mai delicata, deci imi place de o fata(19 ani). Eu sunt genul de baiat mai timid si ca sa spun asa am avut cateva ocazii in care am vorbit doar ca imi e foarte greu sa vb cu ea, ma blochez efectiv. Si acum cateva zile am pierdut o ocazie enorma cand am reusit sa ma intalnesc cu ea fata in fata si eram doar noi 2 si ne-am plimbat putin, dar din cauza la cat de prost am fost niciun cuvant n-am scos, doar lucruri banale gen "Ce faci", "Cum ti-a fost ziua"... mda penibil rau.
Si asa ca recent i-am gasit instagramul si aici sunt putin cam nelamurit, as vrea sa fac un story cu sondaj tip "Vorbim?" Si sa am speranta sa imi voteze sau... sa-i dau mesaj pur si simplu. (asta mi-ar fi foarte greu pentru mine. Xic sa nu ma fac de ras sau ceva de genu).
Asa ca am nevoie de ajutor in special de la fete, cum ar trebuie sa procedez? Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invit-o la o inghetata sau prajitura in oras!
Cumapara o floare pentru cand va intalniti, ca spune cat 100 de vorbe la un loc.
Cand nu stii ce sa vorbesti, intreba-o pe ea!
Ce preferinte de vacante are, cei place mai mult: muntele sau marea, care sunt calatoriile pe acre si le-ar dori, ce mancaruri favorite are, ce anotimp favorit are samd...
Fa-i complimente! Spune-i ca-i foarte frumoasa si ca-ti place de ea foarte mult.
Intreab-o daca vrea sa fie prietena ta... sau data viitoare daca vrea sa mergeti impreuna la plaja, ori la film, ori la o terasa...
Evita mesajele... sun-o si intreab-o direct!

| OldSoul a răspuns:

Cel mai bine, raspunde-i la un storry de al ei. E cel mai "Firesc".

| anonimuIl a răspuns:

Pentru aia NU ești bărbatul pe care îl vrea ea.

| anonimuIl a răspuns:

Caută altă fată că asta nu te vrea.

| KobraKai a răspuns:

@anonimuIl_idiot

Iar bați câmpii obsedat tâmpit ce ești?

| KobraKai a răspuns:

Băi boșorogule tu o mai ai doar ca să faci pipi ce rahat să bagi ramolit tampit?

| Enjinak a răspuns:

Nu ai de ce sa te faci de ras, fa ceea ce simți, vorbește cu ea despre orice, despre ce îți este ție comod, întreab o ce i place sa facă, etc. Vorbiți despre orice, cunoste o mai bine si invers, apoi spune i ce simți fără nici o jena, succes!