| ove02te a întrebat:

Am o problema sau cel putin asa cred eu si vreau sa aud parerile voastre. Am 17 ani si penisul meu e usor curbat, adica aplecat in jos. Nu grav dar de sus se poate observa. Nu stiu exact la cate grade dar totusi este... uneori cred ca mult alteori ca putin (smile).
Am citit multe pe net de la beneficii si pozitii, punctul G etc pana la defecte, dar eu nu simt niciun disconfort cand e in erectie sau fara. Doar ma ingrijoreaza. De boala perey nu cred ca sufar, nu ma jeneaza cu nimic dar imi tot pun intrebari. Si inca ceva, e normal ca atunci cand nu fac nimic, atunci cand sunt linistit si cand imi vad de activitatile mele sport scoala etc sa aiba doar 6 cm in lungime, sa fie mic si moale dar cand e in erectie si ma excit sa aiba 17 cm? Adica ma intreb daca asa este la toti...imi este rusine si ma intimidez.
In stare normala cat ar trebui sa fie? Si pana la ce varsta se dezvolta in marea parte a baietilor?
Problema cu acea "aplecare" ma va afecta sau nu? Daca ii schimb directia cand ma aflu la dus nu prea simt nimic nimic.
Sunt virgin, nu am facut-o inca.
Era sa uit problema numarul 2. De la 14 ani ma masturbez, dar nu o fac excesiv. Cam la 3-4 zile...sau si 6 zile dar imi place sa o fac la dus. Prima data imi place doar ca mai vreau si dupa ce am terminat primul numar incerc pe al 2-lea doar ca dupa incepe sa ma doara penisul cum sa explic, acolo la baza lui de unde incepe corpul penisului la radacina exact acolo ma doare si imi trece greu.
Si stiti exercitii pentru marirea penisului sau metode naturale?
Dau funda, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Toti baietii si barbatii au penisul usor inclinat spre stanga sau dreapta, fiind normal.
2. Inclinarea lui nu te va afecta la sex
3. Durerea dupa masturbare apare din cauza stilului de maturbare, prea violent sau suprasolicitarea lui.
Ideal este, dupa ce te masturbezi si ejaculezi, sa incetezi a mai chinui cucul ala, adndu-i timp sa se refaca.
4. Penisul isi inceteaza cresterea la avrsta de 16 ani, asa cum au cosntata oameni de stiinta, chiar daca tu mai poti creste in inaltime pana la 20 de ani.
5. din pacate, nu exista exercitii de marire a penisului, nici creme sau tratamente. daca existau asa ceva, pana acum toti barbatii umblau cu ele pana la genunchi.
Singura solutie de marire a penisului este cea chirurgicala, unde se poate lungii cu maxim 2-3 cm, dar sanse ca operatia sa nu reuseasca si sa ramai impotent, sunt de 50%.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa, ca din avion abia se observa.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te incomodeaza pozitia lui de ce iti faci 1001 probleme? In ceeace priveste masturbarea, las-o mai incet daca vrei sa fii viril pana la adanci batranete.

| Goete a răspuns (pentru Emilian65):

E interesant ca daca vrei sa fi in forma pana la adanci batraneti, trebuie sa faci exercitii, daca vrei sa iti.mearga mintea, trebuie sa o folosesti si ups, dintr-o data cu sexul e altfel. Esti convins?

| Goete a răspuns:

Cu prima problema e ca si cum ai intreba daca e vreo problema ca ai nasul cârn, si daca vei putea respira bine, ca e cam mic. Mi se pare aiurea preocuparea asta si si marimile pe care toti le aveti.
Cu a doua problema e normal ca dupa ejaculare sa simti o "oarecare durere' insotita de dorinta de a te opri, din cauza asta, in cazul in care continui a doua runda fara pauza. Dar aceasta senzatie tine putin timp daca continui - banuiesc ca stii, apoi incepe iar sa fie bine pana la a doua ejaculare.

| ove02te explică:

Dar totusi, in stare normala cat ar trebui sa aiba? E normal sa-mi fie mic?
Cand ma excit alea alea este tare + 16-17 cm in lungime. Nu ma laud si nu-mi despre asta dar ma simt nelinistit...imi pun intrebarea asta mai mereu.

Eu ma refeream la geluluri, la masaje, la uleiuri, la spumante si exercitii in fiecare seara...dau rezultate daca le practic?

| Gofigi a răspuns (pentru ove02te):

Rezultate pentru creșterea penisul nu prea sunt dar despre faptul că îți este curbat daca ști ce să faci când faci sex o sa ai rezultate bune

| ove02te explică (pentru Gofigi):

Si niste sfaturi cum sa fiu mai bun? Sunt virgin, dar cand o fac vreau sa rezist cat mai mult si nu sunt expert...