| Robertojvuhfig123 a întrebat:

Am o problema urgenta, îmi place de o fata și nu ii pot spune momentan ca nu o sa ne vedem decât peste doua luni.
Îmi este frica sa nu mi-o fure un alt băiat, îmi povestește-te ca iese pe afara cu prietenele și vine și el, se baga înseama cu ea, ii pune piedici. Ea spune ca nu e nimic între ei. (am întrebat-o subtil, ca nici eu nu i-am spus ca sunt îndrăgostit de ea).
Ce sa fac? Înafara de ai spune ca o iubesc, vreau sa ii spun ii față, până atunci vorbim la telefon și prin mesaje.
Va rog sa ma ajutați, dau funda.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Buna. Daca si ea te place nu ai de ce sa te temi; nu ti-o fura nimeni. Multi tipi poate o vor, dar degeaba daca ea te vrea pe tine. In cazul in care ea nu simte nimic pentru tine si va iesi cu alti baieti (pana sa va vedeti) atunci treaba este clara. Iti inteleg frica si in acelasi timp pasul pe care vrei sa il faci. De asemenea si eu as aprecia daca un baiat mi-ar spune in fata ceea ce simte pentru mine, nu printr-un mesaj. Multa bafta!

3 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Spune-i ce simți nu mai aștepta.

Răspuns utilizator avertizat
| xtjgfk a răspuns:

Mah uite daca iti place de tipa si crezi ca si ei ii place de tine 2 luni nu sunt o eternitate. Poate sa te astepte. Eu zic sa ii spui adevarul : - Mi-e imi place de tine. Vezi ce iti raspunde si continua discutia de acolo si pe tema plecari tale.