| Ionescu417 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema. Vorbesc de 3 saptamani si ceva cu o fata ca prieteni.Mie imi place foarte mult de ea.Am iesit de 2 ori in oras si vorbim zilnic pe Facebook. Vreau sa o invit saptamana viitoare in oras si sa o intreb daca vrea sa fie cu mine.Nu sunt foarte sigur de ce simte ea pentru mine dar aseara a postat pe Facebook un status de genul:daca am fii impreuna poate ne-am iubii cu adevarat sau ceva de genul.Nu a tinut mult mesajul pe pagina ei... dupa jumatate de ora la sters.Destul sa il vad eu si sa intru in vorba cu ea si la sters dupa. Vreau sa ii cumpar un buchet frumos de flori si o ciocolata si sa o intreb daca vrea sa fim impreuna.Si zilele trecute tot posta mesaje orin care sa imi dau seama.Problema mea este ca ea nu imi prea scrie mie.Trebuie sa insist tot eu.Dupa ce intru eu pe ea vorbim toata ziua.Poate asa sunt fetele. Vreau ceva pareri:cum sa ii spun ca imi place de ea.Multumesc frumos! Dau funda si vot!

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

In primul rand trebuie sa pari hotarat si sigur pe tine, asta ii va da incrdere in tine si va vedea ca stii ce vrei.
In al doilea rand fi tu insuti, daca te iubeste trebuie sa te iubeasca asa cum esti.
Iti urez mult succes si bafta la intalnire.

| Damonana a răspuns:

Dap faza cu florile si ciocolata, ar fi foarte dragut. Ei si iti zic eu, fetele is complicate, adica mie personal cand imi place de un tip, fac cam ce ai descris tu acololaughing) dar nu e general valabil.
Iar referutor la scrisul primalaughing) putine fete baga baietii in seama, asa ca stai calm, e o fata normalalaughing)) adica eu prefer sa mor asteptand langa telefon decat sa ii scriu prima..nu stiu exact de ce, asa gandim noi happy
Si wow dupa 3 saptamani vrei sa ii spui ca o placi, bravo tie, eu pot sa astept si 3 ani ca fraierul tot nu o zicelaughing)))
Asa ca curaj ca daca nu te place nu o sa te faca sa te simti prost, adica o sa zica ptobabil gen uite ne stim de putin timp si nu mi.am imaginat ca o sa fim mai mult decat prieteni... Chestii de astea. Putine fete dau flit direct. Iar daca te place, atunci sa fiti fericiti si sa traiti pana la adanci batranetirolling on the floor
Multa bafta:*