| alexutzy23 a întrebat:

De ceva timp am o problema. O sa incerc sa o scriu pe scurt.

Sunt cu un baiat de aproape 2 ani. Tin foarte mult la el, dar in ultimul timp am inceput sa ne certam tot mai des. El a inceput sa tipe la mine, lucru pe care nu il facea inainte, a inceput sa se enerveze foarte repede si ma enerveaza pentru ca sunt o fire foarte orgolioasa si nu suport cand cineva imi face asa. In acelasi cartier cu noi locuieste un baiat V., care arata foarte bine, insa in ultimul an am inceput sa fiu tot mai atrasa de el.(acesta este intr-o relatie de cateva luni cu fosta prietena, a fostului meu prieten, pe care nu o suport), nu stiu ce sa fac pentru ca sunt foarte atasata de iubitul meu, dar in acelasi timp il visez pe V... Sunt foarte confuza. Voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Esti atasata de V., fiindca relatia ta a inceput sa scartaie.
Comportamentul iubitului tau, desi eu nu consider un baiat ca mai este un iubit, cand incepe sa aiba un astfel de comportament fata de fata pe care candva spunea ca o iubeste, lasa de dorit. Si asta te face sa-ti placa un alt baiat.
Ar trebui sa analizezi relatia ta. Sa vezi daca merita cu adevarat certurile si sa tipe la tine.
Apoi mai vezi cu V. Daca el te-ar placea, poate fi ceva intre voi. Desi nu-i frumos sa strici o relatie, chiardaca e fosta lu' fostul' pe care n-o suporti.
Faptul ca esti atasata de iubit, nu inseamna neaparat ca-l iubesti, e aceea obisnuinta, intelegerea pe care ti-a acordat-o in 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si posibilitatea ca relatia ta sa te nemultumeasca, dintr-o data, tocmai pentru ca a aparut V. in peisaj o vom ignora in totalitate? Nu cred ca prietenul tau tipa la tine din senin. Poate tu esti nemultulita de anumite lucruri si il provoci. El reactioneaza si tot ce reusesti sa iti amintesti e doar reactia lui, nu si motivele pe care i le-ai oferit tu sa se ajunga la asta, tocmai pentru ca esti orgolioasa. Oamenii orgoliosi nu prea isi recunosc greselile, de felul lor. Eu zic sa analizezi bine situatia si daca il iubesti pe cel cu care esti, uita-l pe V. Incerca sa iti dai silinta sa faci relatia sa mearga, nu renunta la tot ce ati cladit pana acum doar pentru ca a aparut un baiat simpatic in peisaj.

| alexutzy23 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat de n ori sa fac asta, sa ne intelegem sa mearga din nou, dar nu am cu cine. Ideea e ca el e gelos si daca ies cu fostii colegi de generala, sau daca ies la un suc cu prieteni mai vechi pe care ii cunoaste foarte bine(ma refer aici la baieti). Mie nu mi se pare normal sa incei sa urli la mine ca de ce am iesit cu X (stiind ca era cel mai bun prieten pana sa fiu cu el), iar in timpul in care sunt acolo tu sa ma stresezi cu telefoanele si cu mesajele.

| msKat a răspuns:

Dupa parerea mea iubitul tau nu mai tine la tine, si nici tu la el. (daca a inceput sa tipe la tine e grav) tie iti place de V. si incearca sa te despartti de iubitul tau si cucereste-l pe V