| Andrei9923 a întrebat:

am o serie de intrebari si as vrea sa imi raspunda cineva serios
1)cand ma voi dezvirgina e mai bine sa o fac cu prezervativ sau fara
2) cum sa fac sex cu prietena mea neprotejat fara sa ramana insarcinata
3) sexul se face doar atunci cand nu este pe stop, nu?
4) de la lichidul preseminal de poate forma o sarcina?
Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) In cazul baietilor folosirea termenului de ''dezvirginare'' este improprie fiindca in urma primului contact sexual ei isi incep viata sexuala fara sa se produca vreo modificare a penisului in toate cazurile in care penisul d.p, d, v. medical este sanatos. 2-) Intretinerea unui sex neprotejat in urma caruia formarea unei sarcini sa fie IMPOSIBILA se poate realiza numai in perioada de infertilitate absoluta a ciclului, adica in ultimele 9-10 zile, situate inaintea zilei de incepere a viitoarei menstruatii. 3. ) Contactul sexual poate fi intretinut oricand se doreste, adica in absolut oricare zi a ciclului menstrual fara exceptie, incepand cu prima zi de menstruatie si pana incepe urmatoarea menstruatie. 4.) Lichidul preejaculator asa cum este produs de catre glandele Cowper NU are in continutul sau spermatozoizi, astfel ca lichidul preejaculator in momentul deversarii sale in uretra este 100% ''steril'' deci complet inofensiv. Insa se poate contamina ulterior dupa ce ajunge in uretra, acolo unde prin amestecarea sa cu eventuale resturi de sperma ramase in uretra de la o ejaculare anterioara si astfel sa inglobeze spermatozoizi in continutul sau. Multa sanatate!