| raulberara99 a întrebat:

Am doua intrebari care ma framanta.
1.
Ieri am fost la prietena mea care e virgina din motivele noastre personale, asa ca am imitat sexul : am atins zona ei intima cu penisul si aveam in zona penisului lichidul pre-ejaculator dar n-am incercat sa penetrez vaginul ei. E posibil sa fi ramas insarcinata? Astazi a luat pastila de a 2-a zi. Si peste 2h mi-a zis ca a vazut pe lenjerie intima un lichid care ii vine inainte de menstruatie.
Exista un risc de sarcina dupa cele intamplate? (asta e prima intrebare)

2.
Si dupa ce menstruatia se termina e posibil sa ramana insarcinata? Cu toate ca noi am intrerupt orice forma de activitate sexuala de la imitarea sexului. Ma refer sa nu fie un efect intarziat ori sa se declaseze atunci.
O zi buna.

21 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ma rezum la a va transmite doar atat. Se pare ca acea pastila contraceptiva a fost folosita cu cateva zile inainte de ziua de incepere a menstruatiei adica in perioada 100% NEFERTILA in care formarea uneii sarcini este IMPOSIBILA si din acest motiv pastila a fost folosita absolut INUTIL. Daca rationamentul este corect fiindca reiese ca de fapt a si inceput menstruatia, atunci ati actionat intr-un mod complet IRESPONSABIL si va meritati soarta. Multa sanatate prietenei tale fiindca in mod sigur va avea nevoie de asa ceva!

| raulberara99 explică (pentru corbulalbrosu):

Ce vrei sa spui prin "multa sanatate prietenei tale fiindca in mod sigur va avea nevoie de asa ceva" credeti c-o s-o afecteze cumva?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru raulberara99):

Putin spus "cred", sunt absolut convins. Efectele negative si reactiile adverse se pot manifesta in cele mai diferite forme, insa intotdeauna in mod "dezastruos" pentru organismul femeii. Si mai ales in cazul in care folosirea pastilei s-a facut cu totul INUTIL sau FARA ROST din cauza PROSTIEI, ceea ce denota o crasa IRESPONSABILITATE. Pentru cultura ta generala nu este vorba de mentosane sau bomboane cu menta, sunt produse pe baza de hormoni care pot deveni deosebit de periculoase daca sunt folosite aiurea, dupa ureche sau dupa cum il taie capul PROST pe fiecare. Urmarile vor iesi in evidenta in urmatoarele 3-4 luni sau chiar mult mai multe.

| raulberara99 explică (pentru corbulalbrosu):

Si care sunt acele urmari? (exemple)

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida daca nu ai penetrat-o si nu ai lasat sperma in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te faci poeta, ai un talent desavarsit in a asterne cuvintele. Ai putea scrie...lucruri!

| kandaraki a răspuns:

Degraba copii vor da intrebari de genul - daca m-am sarutat pot ramane insarcinata? daca am privito direct in ochi pot ramane insarcinata? asa gen de oameni nu ar trebui sa se inmulteasca!

| raulberara99 explică (pentru kandaraki):

In primul rand daca cauti acest subiect pe internet o sa constati ca sunt publicatii care afirma ca se poate si care nu.
Cat despre postarea mea pe acest site a fost sa primesc pareri neutre.
O zi faina.

| Issabelle6789 a răspuns:

Esti sigur ca a luat pastila de a2a zi? Acea pastila nu se ia asa des...si nici nu e recomandata. Poate a luat anticonceptionale dar le-a luat cum trebuie sau a luat doar asa o pastila?

| raulberara99 explică (pentru Issabelle6789):

E prima data cand foloseste asta si au fost luate cum trebuie.

| Issabelle6789 a răspuns (pentru raulberara99):

Prima luna? In prima luna de anticonceptionale mai exact in prima saptama cand le ia trebuie utilizata o masura de protectie in plus.

| raulberara99 explică (pentru Issabelle6789):

Si anume ce masura de protectie in jur?

| Issabelle6789 a răspuns (pentru raulberara99):

Prezervativul

| pufo69 a răspuns:

Nu are cum fi insarcinata, mai ales ca este virgina, nu ati avut contact direct si nu are nici o logica. Fii calm, atata timp cat are si menstruatie, nu e nici cel mai mic risc

| raulberara99 explică (pentru pufo69):

Multumesc pentru raspuns.

| raulberara99 explică:

In primul rand daca s-a scurs putin lichid preejaculator, e posibil

| obrejageorge a răspuns:

Ba pesedistule! Varzoiule. Din cauza astora ca tine ajunge DRAGNEA SEF LA CAMERA DEPUTATILOR. nu va pasa de tara asta deloc. Rusine, varzoilor!

| raulberara99 explică (pentru obrejageorge):

Ce legatura are cu subiectul? laughing))

| PusseySlap69 a răspuns:

Nu ramane insarcinata dar mai bine, cine ar mai vrea asa prosti ca voi?

| raulberara99 explică (pentru PusseySlap69):

Nu suntem prosti, doar putin paranoici, depinde de personalitatea fiecaruia, nu cred ca stam cu educatia sexuala 24/h, avem si alte lucruri de facut.
Merci pentru interventie.

| GoodLucifer a răspuns:

Maiii, fricosilor, doar ca ai atinso e imposubil sa ramie insarcinata, trebuie so rupi bine ca sa ramie insarcinata